Fethullah Hoca Denmesinden Rahatsız Olan Öğretim Görevlisi, Adını Değiştirdi

FETHULLAH HOCA DENMESİNDEN RAHATSIZ OLAN ÖĞRETİM GÖREVLİSİ, ADINI DEĞİŞTİRDİ

Karaman'da öğrencileri tarafından "Fethullah hocam" olarak anılan olan öğretim görevlisi, bu durumdan rahatsız olunca mahkemeye müracaat ederek adını değiştirdi.

Tarih : 11 Kasım 2017, 15:40
Puan Ver : Fethullah Hoca Denmesinden Rahatsız Olan Öğretim Görevlisi, Adını Değiştirdi(8/10)4

Karaman'da öğrencileri tarafından "Fethullah hocam" denmesinden rahatsız olan öğretim görevlisi mahkemeye müracaat ederek adını değiştirdi.

RAHATSIZ OLUNCA İSMİNİ DEĞİŞTİRDİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesine bağlı Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulunda Öğretim Görevlisi olan Fethullah Baldır, öğrencilerinin "Fethullah hoca" demesinden rahatsızlık duyduğu için adını değiştirme kararı aldı. Karaman Adliyesine müracaat eden öğretim görevlisi, Fethullah olan ismini Yusuf Selim olarak değiştirtti.

"17-25 ARALIK'TAN SONRA RAHATSIZ OLMAYA BAŞLADIM"

Mahkemeye müracaat ederek Yusuf Selim adını alan Baldır, "17-25 Aralık'tan sonra ismimden rahatsız olmaya başladım. Daha sonra 15 Temmuz darbe girişimi gerçekleşti. Vatanını, milletini seven birisi olarak bu darbe girişiminden sonra ismimden duyduğum rahatsızlık daha çok arttı. Girdiğim ortamlarda ve öğrencilere kendimi Fethullah olarak tanıtmak, daha sonra yine ortamlarda Fethullah hoca olarak anılmak şahsımı çok ciddi şekilde rahatsız ediyordu. Bu durum üzerine adliyeye başvurma kararı aldım. Bugün de mahkeme oldu ve hakimde ismimi Yusuf Selim olarak değiştirdi. Şu an çok mutluyum" dedi.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Fethullah  Hoca  Denmesinden  Rahatsız  Olan  Öğretim  Görevlisi  Adını  Değiştirdi    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER