F.Bahçe Kulüpler Birliği'nin aldığı karara nasıl bakıyor ?

F.BAHÇE KULÜPLER BİRLİĞİ'NİN ALDIĞI KARARA NASIL BAKIYOR ?

Kulüpler Birliği Vakfı, bugün yaptığı toplantının ardından Süper Lig A.Ş.’nin kurulması ve önümüzdeki dönemlerdeki yayın ihalelerinin kulüplerin insiyatifinde yapılması yönünde karar aldıklarını açıkladı.

Tarih : 10 Mart 2015, 17:36
Puan Ver : F.Bahçe Kulüpler Birliği'nin Aldığı Karara Nasıl Bakıyor ?(6/10)2


Fenerbahçe Kulübü As Başkanı Şekip Mosturoğlu, Kulüpler Birliği'nin bugün yaptığı toplantının ardından almış olduğu kararın geç kalmış bir karar olduğunu söyledi.

Kulüpler Birliği Vakfı, bugün yaptığı toplantının ardından Süper Lig A.Ş.'nin kurulması ve önümüzdeki dönemlerdeki yayın ihalelerinin kulüplerin insiyatifinde yapılması yönünde karar aldıklarını açıkladı. Fenerbahçe Kulübü As Başkanı Şekip Mosturoğlu, alınan kararı sosyal medya hesabından değerlendirdi.

Kulüpler Birliği'nin geç kalmış bir karar aldığını vurgulayan sarı-lacivertli yönetici, 'Kulüpler Birliği'nin 5 yıl önce Aziz Başkan tarafından ortaya atılan ve çalışması başlatılan Süper Lig A.Ş. konusunda attığı adım geç atılmış bir adım. Bizler Süper Lig A.Ş. düşüncesini ortaya attığımızda bunu hayal olarak niteleyenler bugün aynı düşünceyi devrim diye lanse ediyor. Düşüncelerimiz Türk futbolunun en az 10 yıl önünde. Ne mutlu gecikmeli olsa da bizim düşüncemize geliyorlar. Yayın haklarının bugünkü değerinden 1-1 buçuk katı olacağını ittifakla kabul edenler bugünkü rakamları Aziz Başkan söylediğinde inanamamışlardı. Yazık, o gün Başkan'a destek olsalardı bugün kulüplerin geliri en az 5 kat artmış olurdu. Spor Hukuku Uzmanı arkadaşlar daha düne kadar havuz konusunda sistemde değişiklik olamaz diyordu. Yüzleri kızarmış mıdır' dedi.'TÜM KULÜPLERİN BAŞKAN'A TEŞEKKÜR BORCU VAR'

'Bugün devrim diye açıklanan konuların tamamını Başkan neredeyse 10 yıl öncesinden beri proje olarak anlatıyor' diyen Mosturoğlu, 'Devrim projesi olarak sunulan projeyi bugün ittifakla kabul eden tüm kulüplerin Başkan'a teşekkür borcu var. Adım gibi eminin bizim elimizdeki çalışma bu projeyi hazırlayanların hayallerinde bile yok. Gördükleri her kameraya konuşmayı adet eden spor hukuku uzmanları bu konulara yoğunlaşmalı ve çalışmalı. Türk futbolunda gündem rüzgarı ile konuşma yapanların geleceğe yönelik tek projeleri yok. Göreceksiniz çok kısa bir süre sonra büyük kulüplerin tamamı 1 milyon üye projemizin benzeri projeleri de kendi projeleri olarak sahiplenecek. Başkanın yıllar öncesinde Türk futbolu için ortaya koyduğu projeler bugün yeni projeymiş gibi kamuoyuna takdim ediliyor' diye konuştu.

(İHA)

 


Etiketler: Fbahçe  Kulüpler  Birliği  Nin  Aldığı  Karara  Nasıl  Bakıyor    İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER