ESKİ ŞUBE MÜDÜRÜ NAZMİ ARDIÇ GÖZALTINA ALINDI


ESKİ ŞUBE MÜDÜRÜ NAZMİ ARDIÇ GÖZALTINA ALINDI
Tarih : 14 Nisan 2015, 19:48
Puan Ver : Eski Şube Müdürü Nazmi Ardıç Gözaltına Alındı(10/10)6


Emniyet içindeki “paralel yapılanma” iddialarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında dün 27 polisin gözaltına alınmasının ardından İstanbul Organize Suçlarla Mücadele eski Müdürü Nazmi Ardıç emniyete teslim olmaya gelirken gözaltına alındı.

Emniyet içindeki ‘'paralel yapılanma'' iddialarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında dün 29 polis hakkında gözaltı kararı alındı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu Savcılarından Okan Özsoy dün İstanbul Sulh Ceza Hakimliği'ne başvurarak 29 polis hakkında gözaltı kararı çıkarılmasını talep etti. Hedef listedeki 27 kişi gözaltına alınırken başkomiser Ali Kavlak ve komiser Metin Güneş'in ise aranmasına devam ediliyor.

Aralarında eski İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mahir Çakallı ile eski İstanbul Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç'ın da bulunduğu polisler hakkında “Casusluk, yasadışı dinleme, kişisel verileri hukuka aykırı olarak kaydetmek ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nin görevini yapmasını engellemeye teşebbüs' gibi suçlamalar yöneltiliyor. Nazmi Ardıç'a ayrıca 'gizli kalması gereken bilgileri çalmak, deşifre etmek' suçlaması da yapılıyor.

Casusluk ve yasa dışı dinleme gibi suçlardan aranan İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Eski Müdürü Nazmi Ardıç, bugün akşam saatlerinde Vatan Caddesinde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğüne teslim olmaya gelirken emniyete 500 metre mesafede polis tarafından gözaltına alındı.

Yakalandıktan hemen sonra Eyüp Devlet Hastanesi'ne götürülen Ardıç, burada yapılan sağlık kontrolünün ardından emniyet müdürlüğüne götürüldü. Hastaneden çıkarken ‘Vatan sağolsun' diyen Ardıç, gazetecilerin ‘Neden kaçtınız' sorusu üzerine, “Kaçmadım derneğin açılışı için bekledim” diye yanıt verdi.

Ardıç, daha sonra meslektaşlarının gözetiminde polis aracına bindirilerek emniyet müdürlüğüne götürüldü.

(İHA)

 


Etiketler: Eski  Şube  Müdürü  Nazmi  Ardıç  Gözaltına  Alındı  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER