eşi intihar eden kocaya tam 28 yıl hapis istendi

EŞİ İNTİHAR EDEN KOCAYA TAM 28 YIL HAPİS İSTENDİ

Mustafa Ş. (25) ile evlenen Tuba Ş. (19), iddiaya göre evlendikten 5 ay sonra eşinden şiddet görmeye başladı.

Tarih : 14 Nisan 2015, 14:21
Puan Ver : Eşi İntihar Eden Kocaya Tam 28 Yıl Hapis İstendi(9/10)5


Adana'da eşinden şiddet gördüğü iddiasıyla önce polis merkezine giderek şikayetçi olan, ardından da intihar eden genç kadının kocası hakkında, 28 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Mustafa Ş. (25) ile evlenen Tuba Ş. (19), iddiaya göre evlendikten 5 ay sonra eşinden şiddet görmeye başladı. Genç kadın, bunun üzerine 23 Mart'ta Seyhan ilçesindeki Denizli Polis Merkezi'ne giderek eşi Mustafa Ş.'den şikayetçi oldu. Tuba Ş., ardından da aynı mahallede oturan ailesinin evine döndü.

'Başıma bir iş gelirse sorumlusu eşim Mustafa ve ailesidir' diyen genç kadın gece saat 01.00 sıralarında oturdukları apartmanın 7. katındaki evlerinin balkonundan atladı. Tek katlı iş yerinin üstüne düşen Tuba Ş., ağır yaralı olarak götürüldüğü hastanede yapılan müdahaleye rağmen hayatını kaybetti.'BANA BIÇAK ÇEKTİ'

Tuba Ş.'nin ailesi, kızlarını 5 aydır göremediklerini, eşinin ona ailesiyle birlikte şiddet uyguladığını öne sürdü. Tutuklanan Mustafa Ş. ise “Aramızda tartışma çıktı. Tuba bana bıçak çekti. Ben üzerine doğru yürüyünce bıçağı kendi boğazına dayadı. Daha sonra odaya giderek bilgisayarı, abajurları kırdı. Gitmek istedi, ancak intihar eder endişesiyle bırakmadım. Daha sonra polisler geldi. Tuba benden şikayetçi olmayıp kadın sığınma evine gideceğini söyleyince, polisler beni bıraktı Tuba'yı götürdü. Eşim ailesinden baskı görüyordu. Bu sebepten dolayı evlenmeden önce yaklaşık 1.5 ay kadar da bizde kaldı” diye kendini savundu.

Olayla ilgili soruşturmasını tamamlayan Cumhuriyet Savcısı, Mustafa Ş. hakkında 'Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, silahla tehdit, başkasını intihara yönlendirme halinde intiharın gerçekleşmesi, hakaret' suçlarından 28 yıla kadar hapis cezası istemiyle Adana 23. Asliye Ceza Mahkemesi'ne dava açtı. Mustafa Ş. önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

(İHA)

 


Etiketler: Eşi  İntihar  Eden  Kocaya  Tam  28  Yıl  Hapis  İstendi  Adana  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER