Elmadan 5 Metre Kabuk Soyan Niğdeli Rekortmen Sponsor Arıyor

ELMADAN 5 METRE KABUK SOYAN NİĞDELİ REKORTMEN SPONSOR ARIYOR

Elmadan hiç koparmadan 5 metre uzunluğunda kabuk soyan Niğdeli rekortmen, rekorunu tescilletmek için kendisini İngiltere'ye gönderecek sponsor arıyor.

Tarih : 11 Kasım 2017, 19:50
Puan Ver : Elmadan 5 Metre Kabuk Soyan Niğdeli Rekortmen Sponsor Arıyor(6/10)2

Bir elmadan 5 metre kabuk çıkaran Niğdeli Zeki Şener, becerisi ile Guinnes Rekorlar Kitabına girmeyi istiyor.

ADAYLIK BAŞVURUSUNDA BULUNDU

Niğdeli Zeki Şener, Niğde Ömer Halisdemir Meydanı'nda masa kurarak halkın meraklı bakışları önünde bir elmadan hiç koparmadan 10 dakika içerisinde 5 metre uzunluğunda kabuk soydu. Becerisinin dünyada başka birinde olmadığını düşünen Zeki Şener, hem elmayı tanıtmak hem de kendini ispatlamak amacıyla Guinnes Rekorlar Kitabına girmek için adaylık başvurusunda bulunmak istediğini söyledi."BUNU YILLARDIR DENİYORUM"

Başarısıyla ilgili konuşan Şener, şunları söyledi:

Ben bir elma üreticisiyim. Niğde elmamız piyasada hak ettiği yeri bulamıyor. Ben de elmamızı tanıtmak için böyle bir yol düşündüm. Bunu yıllardır deniyorum, bir elmadan hiç koparmadan 5 metre civarında kabuk soymak gibi bir becerim var."SPONSOR ARIYORUM"

Şimdi soyduğum elma da 5 metre 10 santimetre geldi. Guinnes Türkiye temsilciliğine ilk başvurularımı yaptım. Kabul edildim ve İngiltere'ye çağrıldım ama kendi imkanlarımla gidemediğim için sponsor arıyorum. Eğer olabilirse İngiltere'ye gidip ülkemi ve ilimi tanıtmak istiyorum.

Zeki Şener, yaptığı araştırmaya göre, makine dışında elle bu uzunlukta elma soyan birine rastlamadığını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Elmadan  5  Metre  Kabuk  Soyan  Niğdeli  Rekortmen  Sponsor  Arıyor    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER