elektrikli otomobil projeleri yeniden hayatımıza girdi

ELEKTRİKLİ OTOMOBİL PROJELERİ YENİDEN HAYATIMIZA GİRDİ

Küresel kriz ve düşen akaryakıt fiyatlarıyla rafa kalkan elektrikli otomobil projeleri Paris'te yeniden hayatımıza girdi.

Tarih : 01 Ekim 2016, 13:01
Puan Ver : Elektrikli Otomobil Projeleri Yeniden Hayatımıza Girdi(7/10)6


Hem de bu kez menzilleri tek şarjla 600 km'yi aşarak. Kuşkusuz bu gelişmede ‘dizel emisyon krizi'nin etkisi büyük. Otomotivde geleceği elektrikliElektrikli otomobil projeleri yeniden hayatımıza girdi

otomobillerin şekillendireceği, dizel otomobillerin ise sonunun geldiği resmen ortaya kondu.2008'de yaşanan ve etkisi Avrupa'da 5 yıl süren küresel ekonomik kriz ve ardından düşen akaryakıt fiyatlarıyla birlikte rafa kalkan elektrikli otomobil projeleri önceki gün kapılarını önce dünya basınına açan Paris Otomobil Fuarı'yla yeniden hayatımızdaki yerini aldı. Özellikle son dönemde yaşanan ‘dizel emisyon krizi'nin de tetiklemesiyle birlikte elektrikli otomobil projelerine yönelik yatırımlarını artıran markalar Paris fuarının çehresini de değiştirdi. Alman ve Fransız markalar Paris fuarında ‘elektrikli' yarışına girerken bu alanda kendilerine rakip olarak seçtikleri Amerikalı elektrikli otomobil üreticisi Tesla da fuarda adeta ‘benden korkun' diyerek burunlarının dibinde bir stantta yerini aldı.
Etiketler: Elektrikli  Otomobil  Projeleri  Yeniden  Hayatımıza  Girdi    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER