elektrik kesintisinden mi faydalandılar ?

ELEKTRİK KESİNTİSİNDEN Mİ FAYDALANDILAR ?

Teröristlerin, X-Ray cihazlarıyla dolu adliye binasına silahı elektrik kesintisinden faydalanarak sokmuş olabilecekleri ileri sürüldü.

Tarih : 31 Mart 2015, 14:42
Puan Ver : Elektrik Kesintisinden Mi Faydalandılar ?(9/10)5


Berkin Elvan soruşturmasını yürüten Savcı Mehmet Selim Kiraz, odasında silahlı kişiler tarafından rehin alındı. Teröristlerin, X-Ray cihazlarıyla dolu adliye binasına silahı elektrik kesintisinden faydalanarak sokmuş olabilecekleri ileri sürüldü.

Savcı Mehmet Selim Kiraz, katibi ile birlikte Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nın 6'ncı katında bulunan odasında rehin alındı. Savcının katibi bir süre sonra serbest bırakılınca güvenliğe haber verdi. Güvenlik kapıya geldiği sırada ise içeriden bir el silah sesi duyuldu. Yaşanan rehine eyleminin ardından aynı katta bulunan diğer savcılar dışarı çıkarıldı. Çelik yelek giyen polisler de uzun namlulu silahla rehine eyleminin yaşandığı kata geldi.3 SAAT SÜRE VERDİLER

Bu arada, rehin alınma fotoğrafı, yasa dışı bir örgüte yakınlığı ile bilinen kişilerin Twitter hesabından yayınlandı. DHKP-C'ye yakın bir siteden servis edilen fotoğraflarda, savcının başına silah dayandığı görüldü. Teröristler 5 talepte bulunurken, bu talepler karşılanmazsa saat 15.36'da savcının öldürüleceğini ifade etti.

Olayın ardından adliyeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi.TERÖRİSTLER İÇERİ NASIL GİRDİ ?

Teröristlerin içeri nasıl girdikleri konusu ise henüz bilinmiyor. Bir iddia ise, teröristlerin silahı elektrik kesintisinden faydalanarak adliyeye sokmuş olabilecekleri yönünde. Bu iddia başka bir iddianın dillendirilmesine de yol açıyor: 'Acaba elektrik kesintisi, savcıyı rehin alan teröristlerle aynı örgütten mi ve kesinti bu eylem için yapılmış bir saldırı sonucu mu yaşandı ?'

(İHA)

 


Etiketler: Elektrik  Kesintisinden  Mi  Faydalandılar    İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER