eczaneler kepenk arkasından satış uygulamasına başladı

ECZANELER KEPENK ARKASINDAN SATIŞ UYGULAMASINA BAŞLADI

İstanbul Eczacı Odası'nın dün almış olduğu nöbetçi eczanelerin kepenk arkasından hizmet verme kararı sonrasında nöbetçi eczaneler kepenk arkasından hizmet vemeye başladı.

Tarih : 05 Mart 2016, 10:06
Puan Ver : Eczaneler Kepenk Arkasından Satış Uygulamasına Başladı(10/10)10


İstanbul'da son günlerde yaşanan nöbetçi eczane soygunlarının ardından, İstanbul Eczacı Odası eczanelerin kepenk arkasından hizmet vermesi konusunda karar almıştı. Kararın ardından bazı eczaneler kepenk arkasından hizmet verdi.Kararın uygulandığı eczanelerden birisi de Fatih'teydi. Nöbetçi eczaneye gelen vatandaşlar kepenk arkasından ilaçlarını aldı. Birçok eczanenin ise 'kepenk' önlemi almadığı görüldü.'GÜVENDE OLMAK İSTİYORUZ'Kararın ardından nöbete kalan birçok eczane kepenklerini kapatmadan hizmet verdi.Bu eczanelerden birisi de Karaköy'deydi. Nöbete kalan eczacı Bedis Babi eczacılar olarak kendilerini güvende hissetmek istediklerini belirterek şunları söyledi:

'Olayları biliyoruz. Bende kendimi emniyette hissetmek istiyorum. Ne zaman nerede ne olacağı belli değil. Önümüzdeki günlerde en azından kapının açıldığı yere bir parmaklık veya kepenk koyabilirim. Burası yol üzeri olduğu için 5-6 yıldır nöbete kalıyorum. Bugüne kadar herhangi sıkıntı yaşamadım. Bu yaşamayacağım anlamına gelmez.'Öte yandan bazı eczaneler ise "kepenk arkasından satış" uygulamasına günler öncesinden geçmişti.
Etiketler: Eczaneler  Kepenk  Arkasından  Satış  Uygulamasına  Başladı    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER