dudak çatlaması nasıl geçer?

DUDAK ÇATLAMASI NASIL GEÇER?

Dudak çatlaması herkesin ortak sorunudur. Özellikle kış aylarında soğuk havanın etkisiyle daha fazla karşımıza çıkan bu durumla ilgili önemli uyarılar yapılıyor.

Tarih : 21 Ekim 2015, 10:31
Puan Ver : Dudak Çatlaması Nasıl Geçer?(5/10)5


2 çay bardağı ceviz yağına 2 çorba kaşığı eritilmiş balmumu konur. Karıştırılarak soğuması beklenir. Sabahları dudaklara sürülür.

Dudaklarınızın çatlamaması ve güzel görünmesi için gerekli malzemeler; 1/2 salatalık, 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı yoğurttur. İlk olarak salatalık soyulduktan sonra blenderden geçirilir. Daha sonra bal ve yoğurt eklenerek iyice karıştırılır. Hazırlanan maske dudağa sürülerek 15 dakika bekletilir.

Çatlayan dudaklar için 1 çay kaşığı badem yağı, 1 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı vanilya gereklidir. Bal ve badem hafif ateşte ısıtılır, içine eritilmiş vanilya eklenir. Ardından hepsi iyice karıştırılarak bir kaba alınır. Hazırlanan karışım dudaklara uygulanır.

Dışarıya çıkmadan önce nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin. Eğer dudak çatlamaları geçmez ise bir uzmanla görüşmekte fayda vardır. Çünkü dudak çatlamaları bir hastalığın habercisi olabilir.
Etiketler: Dudak  Çatlaması  Nasıl  Geçer    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER