domuz gribinden ölenlerin sayısını açıkladı

DOMUZ GRİBİNDEN ÖLENLERİN SAYISINI AÇIKLADI

Yılmaz, TBMM Genel Kurulu’ndaki milletvekillerinin sorularını cevapladı. Yılmaz, elektrikteki kayıp kaçak ile ilgili olarak, 'Kayıp kaçakların azalmasını bekliyoruz. Özellikle belli bölgelerde kayıpların çok yüksek olduğunu biliyoruz. Daha makul düzeylere indirilmesi zaman alacak' ifadelerini kullandı.

Tarih : 17 Mart 2015, 08:48
Puan Ver : Domuz Gribinden Ölenlerin Sayısını Açıkladı(7/10)3


Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, 'Domuz gribinden şu ana kadar 12 kişi ölmüş. Yaygın bir salgından bahsedemeyiz' dedi.

Yılmaz, TBMM Genel Kurulu'ndaki milletvekillerinin sorularını cevapladı. Yılmaz, elektrikteki kayıp kaçak ile ilgili olarak, 'Kayıp kaçakların azalmasını bekliyoruz. Özellikle belli bölgelerde kayıpların çok yüksek olduğunu biliyoruz. Daha makul düzeylere indirilmesi zaman alacak' ifadelerini kullandı.

Yap-işlet-devret sistemi ile ilgili olarak Yılmaz, '17 kamu özel hastanesi sözleşmesi imzalanmış. Hazine garantisi söz konusu değil. Kira taahhüdü söz konusu. Toplam sözleşme tutarı itibariyle 100 milyar Dolar'ı aşmış bir paketten bahsediyoruz' şeklinde konuştu.

Yılmaz, ABD Dışişleri Bakanı Kerry'nin sözlerine ilişkin, 'Her ülke menfaatleri neyse ona göre politika belirleyebiliyor. Biz de kendi menfaatlerimiz çerçevesinde yaklaşıyoruz. Değişken dönemlerde farklı yaklaşımlar belirleyebiliyor. Ülke olarak Bölgemizde istikrarı gözeterek, Suriye'nin birliğini, bütünlüğünü dikkate alarak politika izliyoruz' diye konuştu.

Sağlık Üniversitesi'nin geri çekilmesine ilişkin olarak Yılmaz, 'Kanun Tasarısı'nın daha hızlı yürümesi için geri çekilmiş. 'Bunu çektik , bir daha getirmeyeceğiz' gibi sözü olmamış. Bu gelen kanunda milletvekillerimizin teklifidir' ifadelerini kullandı.

Anamur'da bir kişinin domuz gribinden öldüğünü belirten Yılmaz, 'Burada herhangi yaygın durumdan bahsedemeyiz. Sağlık Bakanlığımız sağlıklı şekilde bilgilendirecektir. Domuz gribinden şu ana kadar 12 kişi ölmüş. Yaygın bir salgından bahsedemeyiz' dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Domuz  Gribinden  Ölenlerin  Sayısını  Açıkladı  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER