Diyarbakır Asker Toprağa Gömülü Uyuşturucuyu Elleriyle Kazıyıp Çıkardı

DİYARBAKIR ASKER TOPRAĞA GÖMÜLÜ UYUŞTURUCUYU ELLERİYLE KAZIYIP ÇIKARDI

Diyarbakır kırsalında, düzenlenen narko-terör operasyonunda, toprağa gömülü plastik içerisindeki uyuşturucuyu askerler, elleriyle kazıyıp çıkardı.

Tarih : 29 Ağustos 2017, 16:00
Puan Ver : Diyarbakır Asker Toprağa Gömülü Uyuşturucuyu Elleriyle Kazıyıp Çıkardı(8/10)4

Diyarbakır'ın Kocaköy ve Hazro ilçeleri kırsalında, jandarma ekiplerinin düzenlediği narko-terör operasyonu kapsamında yapılan aramalarda, toprağa gömülü plastik içerisindeki uyuşturucuyu askerler, elleriyle kazıyıp çıkardı. Aramalarda 618 bin 453 kök kenevir bitkisi ve 527 kilo 150 gram kubar esrar maddesi ele geçirildi.

527 KİLO 150 GRAM ESRAR ELE GEÇİRİLDİ

Kocaköy ilçesi'ne bağlı Gözebaşı ile Hazro İlçesi'ne bağlı Meşebağları Köyü kırsalında yasadışı ekim alanlarını tespit ve imha çalışması kapsamında düzenlenen operasyonda, biçilerek plastik bidonlar içerisinde toprağa gömülü kubar esrar tespit edildi. İki asker, elleriyle toprağı eşerek, variller içerisindeki uyuşturucuyu çıkardı. Bir başka bölgede ise yine özenle paketlenmiş ve küçük bir mağaraya gizlenen uyuşturucu maddesini, başka bir asker, yarıya kadar mağaranın içine girerek elleriyle çıkardı. Operasyon sırasında toplam 527 kilo 150 gram esrar ele geçirildi.

Öte yandan 40 ayrı bölgede toplam 618 bin 453 kök kenevir bitkisi bulunarak, askerler tarafından biçilerek, alınan nümunelerden sonra imha edildi.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Narko-terörizm operasyonu ile ilgili Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Narko-terörizmle mücadele kapsamında, Diyarbakır İli Kocaköy İlçesi Gözebaşı köyü ile Hazro ilçesi Meşebağları köyü bölgesindeki yasadışı kenevir ekim alanlarını tespit etmeyi müteakip imha etmek maksadıyla, 27 Ağustos 2017 Pazar günü saat 20.00'dan itibaren icrasına başlanılan operasyonel faaliyet, 28 Ağustos 2017 Pazartesi günü saat 21.30 itibariyla başarıyla tamamlanmıştır. Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca icra edilen operasyon neticesinde; Hazro İlçesi Meşebağları köyü ile Kocaköy İlçesi Gözebaşı köyü bölgesindeki yapılan arama ve kontrollerde, 40 ayrı bölgede toplam 618 bin 453 kök kenevir bitkisi ve 527 kilo 150 gram kubar esrar maddesi ile 2 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirilmiş, 6 şüpheli gözaltına alınmış, 1 şüphelinin ise yakalanması için çalışma başlatılmıştır.

Olayla ilgili olarak adli ve mülki makamlara bilgi verilmiş, Hazro ve Kocaköy Cumhuriyet Başsavcılıklarının talimatı gereğince ele geçirilen kenevir bitkileri numune alınmak suretiyle usulüne uygun olarak yerinde imha edilmiş, kubar esrar maddesine el konulmuştur.

Hazro ve Kocaköy Cumhuriyet Başsavcılıklarının talimatları doğrultusunda soruşturmaya devam edilmektedir. Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve uyuşturucu ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara artan bir azim ve kararlılıkla aralıksız olarak devam edilmektedir" denildi.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Diyarbakır  Asker  Toprağa  Gömülü  Uyuşturucuyu  Elleriyle  Kazıyıp  Çıkardı    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER