dhkp-c'ye yönelik 38 adrese operasyon: 24 gözaltı

DHKP-C'YE YÖNELİK 38 ADRESE OPERASYON: 24 GÖZALTI

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstihbarat, Çevik Kuvvet ve Özel Harekat Şube Müdürlüklerinin de desteğiyle Okmeydanı’nda terör örgütü DHKP-C’ye yönelik operasyon düzenledi.

Tarih : 02 Nisan 2015, 14:12
Puan Ver : Dhkp-C'ye Yönelik 38 Adrese Operasyon: 24 Gözaltı(7/10)3


Okmeydanı'nda yasa dışı sol terör örgütü DHKP-C'ye yönelik 38 adrese eş zamanlı düzenlenen operasyonda 24 kişi gözaltına alındı. Operasyon sırasında polisin, gittiği bir adreste 11 çelik kapıyı kırdıktan sonra içeri girdiği öğrenildi.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstihbarat, Çevik Kuvvet ve Özel Harekat Şube Müdürlüklerinin de desteğiyle Okmeydanı'nda terör örgütü DHKP-C'ye yönelik operasyon düzenledi.

Gençlik Federasyonu Derneği, İdil Kültür Merkezi, Okmeydanı Haklar ve Özgürlükler Derneği'nin de aralarında bulunduğu 38 adrese eş zamanlı düzenlenen operasyonda DHKP-C üyesi oldukları iddia edilen 24 kişi gözaltına alındı.

Baskın yapılan adreslerde 2 ruhsatsız tabanca, otomatik av tüfeği, sinyal kesici cihaz, çok sayıda mermi ve örgütsel doküman ele geçirildi.11 ÇELİK KAPI KIRILARAK İÇERİ GİRİLDİ

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Gençlik Federasyonu Derneği'nin 3 katlı binasında, çelik plakalarla duvara sabitlenerek güçlendirilmiş 11 çelik kapıyla karşılaştı.

Özel bir cihazla kapıları kıran polis, vakit kazanmak için de itfaiye ekiplerinin desteğiyle pencere demirlerini keserek, ikinci ve üçüncü katlara girdi. İçerideki 6 şüphelinin, polisler girene kadar çok sayıda örgütsel dokümanı yaktığı ve diz üstü bilgisayarları kırdığı öğrenildi.

Binada duvarları, zemini ve tavanı çelik levhalarla güçlendirilmiş özel bir oda bulunduğu da ortaya çıktı. Ekiplerin uzun uğraşlar sonucu girdiği odada sinyal kesici cihaz ve çok sayıda doküman ele geçirildiği belirtildi. Gözaltına alınan zanlıların emniyetteki işlemleri sürüyor.

(İHA)

 


Etiketler: Dhkp-C  Ye  Yönelik  38  Adrese  Operasyon  24  Gözaltı  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER