devlet bahçeli: asgari ücret bin 400 tl olacak !

DEVLET BAHÇELİ: ASGARİ ÜCRET BİN 400 TL OLACAK !

MHP Lideri Bahçeli, partisinin seçim beyannamesini Ankara Arena Spor Salonu’nda açıklıyor.

Tarih : 03 Mayıs 2015, 16:15
Puan Ver : Devlet Bahçeli: Asgari Ücret Bin 400 Tl Olacak !(8/10)4


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin iktidar olması durumunda CHP'nin bin 500 liraya, HDP'nin bin 800 liraya, BTP'nin 5 bin liraya çıkarmayı vaat ettiği asgari ücretin net bin 400 liraya çıkarılacağını açıkladı.MHP Lideri Bahçeli, partisinin seçim beyannamesini Ankara Arena Spor Salonu'nda açıklıyor. 7 Haziran seçimleri için ana slogan olarak ''Bizimle yürü Türkiye'' belirlendi. Beyannameye son şeklini Genel Başkan Devlet Bahçeli verdi. Beyannamede en önemli başlık ise ekonomi oldu.

Bahçeli, asgari ücretin net bin 400 liraya çıkarılacağını açıkladı. 949 lira olan asgari ücreti net bin 400 liraya yükseltmeyi vaat eden Bahçeli, bütün çalışanlara da maaşlarının 'asgari ücret' kadar olan kısmından vergi alınmayacağını ve asgari ücretlilere büyükşehirlerde 100 lira ulaşım desteği verileceğini açıkladı. Bahçeli, 'Yüzde 5,2 büyüme sağlayacağız, istihdam sayısı 32.2 milyon kişiye ulaşacaktır' dedi.

Çiftçiye mazotun litresi 1 lira 75 kuruştan verileceğini bildiren Bahçeli, evi olmayana 250 TL kira yardımı yapılacağını, emekli aylıkları arasındaki farkın giderileceğini belirtti. Bahçeli, 'Kaynak hayali değildir. Sözümüz MHP sözüdür. Seçim beyannamemizde vaat edilenlerin toplamı 78,9 milyar TL'dir. Ne yapacaksak alayının kaynağı vardır, bunların toplamı 78,9 milyar TL'dir' diye konuştu.

(İHA)

 


Etiketler: Devlet  Bahçeli  Asgari  Ücret  Bin  400  Tl  Olacak    Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER