Denizli'de Başsavcının Şehit Olduğu Kazaya Neden Olan Kamyon Şoförüne 12 Yıl Hapis

DENİZLİ'DE BAŞSAVCININ ŞEHİT OLDUĞU KAZAYA NEDEN OLAN KAMYON ŞOFÖRÜNE 12 YIL HAPİS

Denizli'de makam aracındaki Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ve şoförü Muzaffer Akşehirli'nin hayatını kaybettiği kazaya neden olan kamyon şoförüne 12 yıl hapis cezası verildi.

Tarih : 07 Kasım 2017, 17:10
Puan Ver : Denizli'de Başsavcının Şehit Olduğu Kazaya Neden Olan Kamyon Şoförüne 12 Yıl Hapis(9/10)5

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ve makam şoförü Muzaffer Akşehirli'nin öldüğü kazayla ilgili davada tutuklu yargılanan kamyon şoförü Uğur Tufan, 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Tutuksuz olan diğer 3 sanık ise beraat etti.

BAŞSAVCI ŞEHİT DÜŞMÜŞTÜ

Geçen 10 Mayıs'ta meydana gelen trafik kazasında, Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper'in (48) içinde bulunduğu, makam şoförü Muzaffer Akşehirli yönetimindeki otomobil, Denizli D Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na giderken, Uğur Tufan (53) yönetimindeki hafriyat yüklü kamyonla çarpıştı. Kazada Başsavcı Mustafa Alper ile makam şoförü Muzaffer Akşehirli öldü, koruma polisi Ramazan Uğur ise yaralandı.

HAZIRLIK SORUŞTURMASI TAMAMLANDI

Kazanın ardından Denizli Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen hazırlık soruşturması tamamlandı, kamyon şoförü Uğur Tufan ve kamyonun sahibi Zeki Akyol ile şantiye şefi İbrahim Yağız ile şirketin şantiyelerinin sorumlusu Ali Ünlüer hakkında 'taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebep' olmak suçundan 2 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

KAMYON ŞOFÖRÜNE 12 YIL HAPİS CEZASI

Denizli 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın sonunda mahkeme heyeti tutuklu sanık Uğur Tufan'ı 12 yıl hapis cezasına mahkum etti. Tutuksuz yargılanan diğer 3 sanığın ise beraatlerine karar verildi.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Denizli  De  Başsavcının  Şehit  Olduğu  Kazaya  Neden  Olan  Kamyon  Şoförüne  12  
Yıl  Hapis    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER