DAVUTOĞLU'NDAN DEMİRTAŞ'A SERİ KATİL CEVABI


DAVUTOĞLU'NDAN DEMİRTAŞ'A SERİ KATİL CEVABI
Tarih : 16 Ekim 2015, 17:44
Puan Ver : Davutoğlu'ndan Demirtaş'a Seri Katil Cevabı(5/10)3


Başbakan Davutoğlu, “ Bugün herhangi bir seçim yapmak için bir arada değiliz. Kardeşliğimizi bozmak isteyenlere inat, Türkiye’nin geleceğine inancımızı haykırmak için toplandık. Bursa’yı bunun için seçtik. Bursa bizim ruhumuzun, bizim cesaretimizin bizim birliğimizin sembolüdür. Bugün burada can almayı, namertçe tuzak kurmayı içlerine sindirebilen insaf yoksullarına karşı insanlığı savunmak için bir araya geldik. Kötülüğe karşı iyiliğin, yalana karşı doğruluğun, namertliğe karşı mertliğin sesi olmak için bir araya geldik. Kardeşliğimize kast edenlere karşı en gür şekilde kardeşi kardeşten asla koparamayacaksınız, asla bizleri ayıramayacaksınız demeye geldik” dedi.

 

  Kendisini bağırlarına basan Bursalılara teşekkür eden Davutoğlu, “Ulucami’de bizi bağrına basan, bir saati aşkın süre müsafaha için bekleyen Bursalılara selam ediyorum.  Diyarbakır Ulucami’den Bursa Ulucami’ye selam getirdim. İkisinde de Mescid-i  Aksa’nın Mescid-i Nebevi’nin kokusunu alırız. Diyarbakır Ulucamii’ni Bursa Ulucamii’nden ayıramayacaklar, koparamayacaklar. Allah için millet adına söz veriyoruz. Bütün Diyarbakırlılar, o inançlı insanlar adına, 78 milyon adına Bursa’dan haykırıyoruz. Biriz, beraberiz, kardeşiz biz. Terör bizi yıldıramaz. Bursalılar;  1 Kasım’a kadar çok çalışacaksınız. Ne olursa olsun, bu millete hizmetten bizi alıkoyamazlar.  Terörün hedef insanları korkutmaksa, işte burada söylüyorum. Her zaman milletin önünde, milletin yanında en ön safta olacağız. İkinci safa geçmeyeceğiz.  Teröristler günlük hayatımızın ritmini değiştirmeye, bizi korkutmaya, yıldırmaya çalışıyorlar. Kim hangi şekilde gelirse gelsin, bütün yıldırma çabalarına karşı biz hayatımızın milletimizin vatanımızın geleceği konusunda kimseye söz hakkı vermeyeceğiz. Günlük yaşamımızı olduğu gibi sürdüreceğiz. Teröristleri sevindirmeyeceğiz” diye konuştu.

  - “İşine geldiğinde terörü görmezden gelen, kendi menfaatleri için teröre  destek veren yönetimler var. Türkiye’yi hedef alan saldırıların karşısında  bir takım güçlerin himayesi var”

 

  “DİĞER PARTİLER KEŞKE MEYDANLARDAN ÇEKİLMESELER”

 

  Onun için bugün Bursa’da, yarın Kayseri, Kocaeli, Trabzon, daha sonra Diyarbakır, İstanbul, Ankara, Konya’da olacağını anlatan Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

  “İşte biz buradayız. Bugün Bursa’dayız.  Van, Urfa’dayız. Keşke diğer partiler meydandan çekilmeseler. Biz buradayız. Sizinle birlikte olmaya, omuz omuza durmaya devam edeceğiz. Türkiye’de bir takım tuzaklarla, olağanüstü şartlar intibaını vermek isteyenlere karşı, hep beraber günlük hayatımıza devam edeceğiz. Hem acımızı yaşayacağız, hem tedbirimizi alacağız. Bu ülke için yılmadan çalışmaya devam edeceğiz. Bu ülkenin istikrarını bozmaya çalışanlara, vatan sathında hiçbir meydanı boş bırakmayacağız”.

 

  “KİMSE KANDAN SİYASET DEVŞİRMEYE KALKMASIN”

 

  7 Haziran’dan bu yana çok acılar yaşadıklarını ifade eden Davutoğlu, “Terör odaklarının vahşi yüzlerini bir kez daha gösterdiği bu dönemde milletçe yaralandık, yüreğimiz dağlandı. Askerimiz, polisimiz, insanlarımız alçakça şehit edildiler. Terör sokaktaki insanları, işinde, gücünde, geçim derdinde olan insanlarımızı, canlarımızı bizden aldı. Yetmedi, cumartesi günü Ankara’da yine 99 insanımızın canına kıydı. Büyük bir katliam yaptı. Acımız derin. Gönüllerimiz yaralı. Kaybımız büyük. Terör onlarca kardeşimizi bizden ayırdı. Allah hepsine rahmet eylesin. Buradan altını çizerek bir kez daha haykırıyorum, bu taziye, şu veya bu partinin, bu siyasi grubun taziyesi değil, hepimizin, milletimizin taziyesidir. Bu acı şu veya bu kesimin değil hepimizin acısıdır. Kimse bu kandan siyaset devşirmeye insanların acısından siyasi rant çıkarmaya kalkışmasın. Bugün vicdanlı, erdemli, insan olma ortak acıya sahip çıkma günüdür. Terörün ortaya koyduğu insanlık dışı manzaralar, tablolar karşısında 78 milyon insanımız yaralandı. Derinden sarsıldı. Bu ülkede asırlardır dostça kardeşçe yaşayan bu ülke için orta irade gösteren insanlarımız bu düşmanlığı, vahşeti görüyor. Vahşet kültürünün bizim değerler dünyamızda yeri yoktur” şeklinde konuştu.

 

  “KENDİ MENFAATLERİ İÇİN ÜLKEYE KAST EDENLERİ LANETLİYORUZ”

 

  “Biz bu ülke için hayal kurarken, yükselen gelecek için hayal kuruyoruz. Hiçbir ferdi diğerinden ayırt etmiyoruz” diyen Davutoğlu şunları söyledi:

  “Hiçbir başarı, hiçbir menfaat, hiçbir kazanç insanımızın canından daha değerli değildir. Kendi menfaatleri için bu ülkeye kast edenleri, dış güçlerin menfaatleri için insanların kardeşliğine pusu kuranları lanetliyoruz. Kimden gelirse gelsin, ne amaçla yapılıyorsa yolsun her türlü terör odağını lanetliyoruz. DHKC, DEAŞ, pkk, MKP’yi lanetliyoruz. Bütün cinayet odaklarını topluca lanetliyoruz. Bütün bu terör odaklarının arkasındaki odakları lanetliyoruz. Terörü lanetlemekle kalmıyoruz, bütün farklılıklarımızla bütün renklerimizle birbirimize kenetleniyoruz. Eti tırnaktan, Türk’ü Kürt’ten, Kürt’ü Türk’ten ayrılamazlar. Alevi’yi Sünni’den ayıramazlar, ayıramayacaklar. Kim terör yapıyorsa biz karşı durduk. Senin ki kötü benimki iyi diyenlere karşıyız. Terörün iyisi kötüsü olmaz. Teröre alet olmak teröre destek olmaktadır. Birisi DEAŞ kötü, PKK iyidir diyor. Birileri birini lanetlerken, diğerine sessiz kalıyor. Biz hepsine karşı duruyoruz, bütün terör odaklarını tek tek ve topluca lanetliyoruz. Milletimiz terörle mücadele edenleri de, gizli ya da açık destek verenleri görüyor. Uludağ eğilir mi? Ulucami eğilir mi? Ulu şehir eğilir mi? Biz Uludağ’ın arkasına sırtımızı vermişiz, maneviyatımızı Ulucami’den almışız; biz eğilir miyiz? Bize boyun eğdirebilirler mi? Onların tuzaklarına karşı dimdik duracağız. Ülkemiz uzun yıllardır terörle mücadeleye devam ediyor. Yarım asırdır farklı terör örgütlerine, PKK’ya, DHKPC’ye, El Kaide’ye, DEAŞ’a binlerce kurban verdik. Türkiye’nin güçlenmesini istemeyenler, Türkiye’yi dış dünyaya kapatmak isteyenler, işte onlar, bu karanlık, kirli terör örgütlerini teşvik ediyor. Bilelim ki, bu güçler bu haince planlarını devam ettirecekler. Birlik içinde olarak daha da kenetlenerek bu oyunları bozacağız. Türkiye’nin aydınlık geleceğine birlikte yürüyeceğiz. Bu millete ihanet ederek hiç kimse bu ülkeyi teslim alamaz.  Kanayan bütün yaraları sarmak için en güçlü iradeyi gösterdik. Bu ülkenin toplumsal barışı ve kardeşliği için, bedeli ne olursa olsun dedik, milli birlik ve kardeşlik projesini ortaya koyduk. Kardeşi kardeşe kırdıran düşmanlıkların sona ermesi için yola devam ettik. Bu irademizden de asla ve asla bir adım dahi geri gitmeyeceğiz. Terörü temizleyip toplumsal barışı tesis etmek için gece gündüz mücadelemizi sürdürüyoruz”.

 

Kirli ittifakın hedefinin Türkiye’deki kardeşlik iklimi olduğunu dile getiren Davutoğlu, “Milletin huzuru ve ülkemizin istikrarıdır. Hedef demokrasimiz, insan hakları ve özgürlüklerdir. Hedef Türkiye’dir. Son 13 yılda elde edilen kazanımlardır. Bizim büyüme irademizdir. Bu terör odakları bunlara meydan okuyor. 2001’den bu yana hep ileri demokrasiyi savunduk. Adalet terazisinden, en önemlisi kardeşliğimizden hiçbir zaman taviz vermeyeceğiz. Farklı kıtalarda benzeri saldırılar yaşıyor” dedi.

 

  "KATİL DEVLET DİYENLERE MİLLET CEVABINI VERİR"

 

  İkindi ezanının okunmaya başlaması üzerine konuşmasına ara veren Davutoğlu, “Terör, hepimizi, kardeşliğimizi ve ezan-ı Muhammediye de birleşen ortak ruhumuzu yıkmaya çalışıyor. Ezan-ı Muhammedi bu ülkenin semalarında böyle yükseldikçe hep kardeş kalıp kardeş olacağız kıyamete kadar. Sadece Türkiye’de değil, son yıllarda dünyanın bir çok yerinde, bir çok farklı coğrafyada gördüğümüz gibi terör olayları yaşandı. Sadece Ankara’da değil, New York, Madrid, Paris, Moskova’da, Bombay’da, her yerde terör olayları yaşandı. Bu saldırılarda yüzlerce masum sivil insan canından oldu. Birçok insan zarar gördü. Terör sadece Türkiye’nin değil, bütün dünyanın derdi. Bütün dünyanın karşı karşıya kaldığı tehdit durumunda. Terör örgütleri sivil kalabalıkları hedef alarak etkisini arttırmaya çalışıyor. Teröre karşı ortak bir bilinç oluşturmaya çalışıyoruz. Dünyanın her yerindekine karşı çıkıyoruz. İşine geldiğinde terörü görmezden gelen, kendi menfaatleri için teröre  destek veren yönetimler var. Türkiye’yi hedef alan saldırıların karşısında  bir takım güçlerin himayesi var. Biz bu  destek ve himayelere karşı dim dik duracak mıyız? Teröre karşı inadına birlik, inadına kardeşlik demeyecek miyiz? Çevre ülkelerdeki yangını Türkiye’ye sıçratmaya çalışanlara karşı yüreğimizdeki aşk ateşini yakmaya devam edecek miyiz? Milletin muhabbetidir teröre karşı duracak olan. Türkiye’nin bölgedeki bütün sıkıntılara rağmen istikrarını koruması birilerini rahatsız ediyor. İşine geldiğinde terörü görmezden gelen, kendi menfaatleri için teröre  destek veren yönetimler var. Türkiye’yi hedef alan saldırıların karşısında  bir takım güçlerin himayesi var. Bir kez daha açık ve net söylüyorum; terör, yaslandığı fikir ve düşünce sebebiyle asla hoş görülemez. Milletin birliğini, beraberliğini katletmek isteyen kim olursa olsun karşı duracağız. Ortada delil yokken, yüreğimiz yaralılarla, ölenlerle çarpıyorken, (Katil devlet’ diye devleti suçlayan, tahrik edenlere de bu millet cevabını verir. Yüreğinde insan sevgisi olan hiç kimse, bir terör örgütüne, organize cinayet örgütüne sempati duyamaz. Terör örgütleri arasında asla fark gösterilemez.  Hiçbir örgüte iyi örgüt denmez” şeklinde konuştu.Etiketler: Davutoğlu  Ndan  Demirtaş  A  Seri  Katil  Cevabı    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER