DAVUTOĞLU BİNGÖL'DE, KILIÇDAROĞLU TOKAT'TA KONUŞTU


DAVUTOĞLU BİNGÖL'DE, KILIÇDAROĞLU TOKAT'TA KONUŞTU
Tarih : 07 Mayıs 2015, 15:30
Puan Ver : Davutoğlu Bingöl'de, Kılıçdaroğlu Tokat'ta Konuştu(5/10)1


Başbakan Ahmet Davutoğlu Bingöl'de, ana muhalefet lideri ise Tokat'ta seçmen karşısına çıktı.

AK Parti'nin Bingöl mitinginde konuşan Başbakan Davutoğlu, muhalefet partileri ile paralel yapıya bir teklifte bulundu. CHP ile HDP'nin ulusalcı zihniyette olduğunu, HDP'nin de olaylara etnik kimlikten baktığını söyleyen Başbakan, “CHP, HDP ve paralel üçlü eş başkanlık yapsın. Üçünün de hedefi AK Parti'yi durdurmak” dedi.

Çözüm sürecinin nihayete varmasında kararlı olduklarını da ekleyen Davutoğlu, “İnadına barış, inadına milli birlik diyoruz. Hepimiz bu sürece sahip çıkmak zorundayız” diye konuştu. Çözüm sürecinin artık milletin malı olduğunu kaydeden Ahmet Davutoğlu, “Seçim sonucu ne olursa olsun bu atmosferi korumaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.KEMAL KILIÇDAROĞLU TOKAT'TAYDI

Tokat'ta konuşan Kemal Kılıçdaroğlu ise, Türkiye'nin en büyük sorununun işsizlik olduğunu savundu ve çözüm için CHP'yi adres gösterdi. Kılıçdaroğlu, iktidarın işsizlikten bahsetmediğini ileri sürerek, “Bir projeleri var mı?” diye sordu.

CHP iktidarında ilk işlerinin işsizlikle mücadele olduğunu açıklayan CHP lideri, “İşsizliği yeneceğiz. Herkesin işi, herkesin aşı olacak” dedi. Kılıçdaroğlu, yapacakları düzenlemeyle her ailenin en az 720 lira gelire sahip olacağı vaadini de yineledi.

(İHA)

 


Etiketler: Davutoğlu  Bingöl  De  Kılıçdaroğlu  Tokat  Ta  Konuştu  Bingöl  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER