davetiye sanatı

DAVETİYE SANATI

Resim, şiir ve yazının olduğu her şey aslında bir sanattır.

Tarih : 11 Mayıs 2015, 09:07
Puan Ver : Davetiye Sanatı(9.6/10)43


Resim, şiir ve yazının olduğu her şey aslında bir sanattır. İnce düşünülüp her detayın önemsenmesi gerekmektedir sonuç olarak güzel şeyler her zaman detaylarda saklıdır. Detaylarda saklı olan aynı zamanda sanat olarak düşünülen davetiye basımı şirket, remi veya özel kurum ve şahıslar vasıtası ile gezi, konser, kermes, kına, balo, açılış, tanıtım, lansman, nişan ve düğün gibi etkinliklerin davetlilere ulaştırmak amacı ile hazırlanmaktadır.

Nişan özellikle de düğün davetiyeleri en zor seçilip karar verilen ürünler olmaktadır. Bir kişinin yalnız çıktığı yolda hayatını biri ile birleştirmesi ve bunun resmiyete dökmek için eş, dost, akraba ve arkadaşlar ile geçirilecek düğün organizasyonunu bildirmek bunun için pek çok çeşit arasından karar vermek çok kolay olmasa gerek. Seçenekler çok oldukça seçim yapabilme de bir o kadar zor olmaktadır. Düğünün nerede olacağı, saat kaçta başlayıp biteceği, kaç kişilik olduğu ve özellikle belli bir kıyafet veya rengin gerekli olup olmadığı hatta düğün yerine nasıl ulaşılacağına dair ulaşım bilgileri yer almaktadır. Düğün organizasyonunun gerçekleşeceği tarihi dikkate alarak ne çok erken ne de çok geç kalacak şekilde gönderilerin yapılması gerekmektedir.İnsanlar yoğun çalışma hayatlarında devamlı koşturma hali yaşamaktadır. Bu neden ile erken gönderildiğinde kişilerin unutma ihtimallerinin göz önünde bulundurulması gerekmekte ayrıca özellikle yaz aylarında düğün sayısının çok olduğu ve herkesin tatil planı yaptığı da unutulmayarak geç kalınacak şekilde de gönderilmesi uygun olmamaktadır. Bu işler için özellikle kurulan firmalar ile çalışarak onların da desteği alınmaktadır.

Bu ürünlerin hazırlanmasında davetiye sözleride çok önemlidir. Birbirinden özel, anlamlı ve mesaj veren sözlerden seçim yapmakta zor olmaktadır; ancak etkinliğin içeriğine ve amacına göre hazır klasiklerden, kişinin kendi sözlerinden, herhangi bir şiir veya yazıdan alıntılar da yazılabilmektedir.
Etiketler: Davetiye  Sanatı    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER