Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan İşaret Diliyle Türkü

CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ KALIN'DAN İŞARET DİLİYLE TÜRKÜ

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Ankara Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Parlak ve sanatçı Yavuz Bingöl ile birlikte "Mehmet'e Ağıt" türküsünü işaret diliyle yorumladı.

Tarih : 03 Aralık 2017, 23:40
Puan Ver : Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan İşaret Diliyle Türkü(6/10)2

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü ve Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın, Ankara Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Parlak ve sanatçı Yavuz Bingöl ile birlikte "Mehmet'e Ağıt" türküsünü işaret diliyle yorumladı.

DAHA ÖNCE DE SESLENDİRMİŞLERDİ

Cumhurbaşkanlığı tarafından himaye edilen "15 Temmuz Anma Etkinlikleri" kapsamında, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Prof. Dr. Parlak ve sanatçı Bingöl tarafından aziz şehitlerin anısına "Memet'e Ağıt" türküsü seslendirilmişti.

İŞARET DİLİ İLE YENİDEN YORUMLANDI

Söz ve müziği Prof. Dr. Erol Parlak'a ait türkü, "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" dolayısıyla işitme engelliler için Türk İşaret Dili ile yeniden yorumlandı.

Projede sadece işitme engelliler değil tüm engel gruplarından birer kişi yer aldı. Çevirisi Nurben Kendirli tarafından yapılan türkü, işitme engellilerin internet televizyonu Duymaz TV ve Dukka Medya tarafından hazırlanırken, kreatif direktörlüğü ise Erdal Şen tarafından gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Cumhurbaşkanlığı  Sözcüsü  Kalın  Dan  İşaret  Diliyle  Türkü    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER