çin telefonlarında huawei farkı

ÇİN TELEFONLARINDA HUAWEİ FARKI

Çin Merkezli teknoloji devlerini yavaş yavaş sektörde adından önemli derecede söz ettirmeye başladı.En büyük kanıtı ise Huawei'nin başarısı oldu.

Tarih : 04 Ağustos 2015, 10:16
Puan Ver : Çin Telefonlarında Huawei Farkı(8/10)9


Çin Merkezli teknoloji devlerini yavaş yavaş sektörde adından önemli derecede söz ettirmeye başladı.En büyük kanıtı ise Huawei'nin başarısı oldu.



XioamiveUmihızlı bir şekilde yükselişini sürdürmeye devam ederken Huaweibu yarışın içinde ismini en ön sıraya yerleştirmeyi başardı. Çin firmaları arasında birinciliği kaptırmayan Huaweiayrıca dünya sıralamasında da önemli bir yerde duruyor. Öyle ki iki büyük teknoloji devinin Samsung ve Apple'ın hemen arkasında üçüncülüğü kapmış durumda. Bu durumun pek şaşırılmayacak bir durum olduğunu belirtmekte fayda var. Öyle ki firmanın sunduğu akıllı telefonların tasarımı vefiyat/performans kalitesi oldukça iyi. Ülkemizde de hızla yayılmaya başlayan ürünleri ile alınabilecek cihazlar listesinde daimi bir seçenek olarak duruyor.



B u bilgileri paylaşan Strategy Analyticsönümüzdeki yıllarda iki dev şirket Samsungve Appleile yarışabileceğini belirtiyor. Huawei 15 milyar dolarlık tahmini marka değeri ile 2 “En Değerli 16'ncı Teknoloji Markası” olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Huaweigeçen yıl daInterbrand'ın gerçekleştirdiği ‘Dünyanın En İyi 100 Markası' sıralamasında yer alarak, bu listeye adını yazdırmayı başaran ilk Çinli şirket unvanına sahip olmuştu. Geçen yıla göre daha fazla akıllı telefon satışı gerçekleştirerek Microsoft'un önüne geçen teknoloji devi, bu yıl  30,6 milyon telefon satmayı başardı.



Listesin başında 89 milyon adet satış ile Güney Kore merkezli Samsungyer alıyor. İkinci sırada ise 47.5 milyon ile Applebulunuyor. Yükselen firmaların aksine Microsoft'un düşüşü ise düşündürücü bir durum olarak duruyor.27,8 milyon telefon satışı gerçekleştiren firmanın önümüzdeki dönemlerde en büyük kozu olan Windows 10ile yükselişe geçeceği düşünülüyor.



Samsung Gear A ve Tizen ile ilgili neler yaşanacak?








Etiketler: Çin  Telefonlarında  Huawei  Farkı    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER