chp'li özel, bakanlar kurulu kararına tepki gösterdi

CHP'Lİ ÖZEL, BAKANLAR KURULU KARARINA TEPKİ GÖSTERDİ

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, maden ocaklarında kullanılan malzemeler için ATEX standartlarına uygunluk süresinin Bakanlar Kurulu tarafından 2020 yılına kadar uzatılmasına sert tepki gösterdi.

Tarih : 06 Ağustos 2015, 10:27
Puan Ver : Chp'li Özel, Bakanlar Kurulu Kararına Tepki Gösterdi(7/10)9


Özel, bu karar için "Akılların ve hafızaların almayacağı, kimsenin savunamayacağı ancak ve ancak bir geçici hükümetin ve bundan sonra görevde olmayacağını bilen bir enerji bakanının kaçar ayak, giderayak, maden güvenliği ile ilgili madendeki evlatlarımız ile Türkiye'deki evlatlarımıza atmış olduğu büyük bir kazık" dedi.Bakanlar Kurulu, yanıcı gazlar ve tozlar nedeniyle olası patlayıcı ortama sahip kömür ocakları ile bu ocakların yerüstündeki tesislerinde kullanılan

malzeme ve koruyucu sistemlerle ilgili yeni bir karar aldı. Resmi Gazete'de yayımlanarak, yürürlüğe giren karara göre, patlama olasılığı yüksek ocaklardaki teçhizat ve koruyucu sistemler 31 Aralık 2019'a kadar 'Muhtemel Patlayıcı Ortamda Kullanılan Teçhizat ve Koruyucu Sistemler ile İlgili Yönetmelik'e uygun hale getirilecek. Bakanlar Kurulu'nun bu kararı CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel'in tepkisine neden oldu. Özel, kararı vahim ve önümüzdeki yıllarda Soma maden faciası gibi başka madenlerde kazaların yaşanmasının önünü açacak bir karar olarak değerlendirdi.
Etiketler: Chp  Li  Özel  Bakanlar  Kurulu  Kararına  Tepki  Gösterdi    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER