çay ocağında patlama gerçekleşti

ÇAY OCAĞINDA PATLAMA GERÇEKLEŞTİ

Elazığ’ın Altınçevre köyünde bir çay ocağında meydana gelen patlamada 2 kişi yaralandı.

Tarih : 15 Mayıs 2015, 22:00
Puan Ver : Çay Ocağında Patlama Gerçekleşti(6/10)2


Elazığ'ın Altınçevre köyünde bir çay ocağında meydana gelen patlamada 2 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, saat 20.00 sıralarında Altınçevre köyü meydanında Abdurrahim Çağan'ın işlettiği çay ocağında gaz sıkışması sonucu patlama meydana geldi. Patlamanın şiddeti ile çay ocağı ile birlikte 5 iş yerinin camları kırıldı. Patlama sırasında çay ocağında bulunan Çağan'ın yüzünde yanıklar oluşurken, yan tarafta bulunan iş yeri sahibi Naci Ceviz'de kafasına cam isabet etmesi sonucu hafif şekilde yaralandı.

Çay ocağı sahibi Çağan, ambulansla Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı, Naci Ceviz ise ayakta tedavi edildi. Patlama sonrası yanan eşyaları ise vatandaşlar kendi imkanları ile söndürürken itfaiye ekipleri de soğutma çalışması yaptı. 5 iş yerinin hasar gördüğü patlamada çay ocağının camlarının takılı olan çerçevelerinin bile sökülmesi dikkat çekti. Patlama sırasında köylülerin büyük bir bölümünün kandil nedeniyle camide olması olası bir faciayı önledi.

Yaşananları anlatan köylülerden Resul Kılıç, “Bir gümbürtü koptu, sanki bomba patladı. Bir ses geldi, koşarak geldik, ortalık dağılmıştı. Gaz sıkışması sonucu patlama olmuş, tüpte bir şey yoktu hortumu yanıyordu” dedi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

(İHA)

 


Etiketler: Çay  Ocağında  Patlama  Gerçekleşti  Elazığ  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER