Bulgar Polisinden Gümrükte Dayak! Gözaltına Alınan Gurbetçi Aileden Haber Alınamıyor

BULGAR POLİSİNDEN GÜMRÜKTE DAYAK! GÖZALTINA ALINAN GURBETÇİ AİLEDEN HABER ALINAMIYOR

İzmir'de tatil yaptıktan sonra Almanya'ya dönmek için yola çıkan Özdemir ailesi, Bulgaristan gümrüğünde polis tarafından dövülerek gözaltına alındı.

Tarih : 24 Ağustos 2017, 17:20
Puan Ver : Bulgar Polisinden Gümrükte Dayak! Gözaltına Alınan Gurbetçi Aileden Haber Alınamıyor(9/10)5

Yaz tatillerini İzmir'de geçirdikten sonra yaşadıkları Almanya'ya dönüş yolcuğuna geçen Abidin Özdemir, eşi ve 3 çocuğunun Bulgaristan gümrüğünde polis tarafından dövülerek gözaltına alındığı iddia edildi.

Menderes Yıldırım, dünürleri olan Özdemir ailesinden durumlarını anlatan fotoğrafları gönderdikten sonra bir daha haber alamadıklarını ifade ederek, "Bulgar polisi döverek, kelepçe takarak gözaltına aldı, haber alamıyoruz. Çok endişeliyiz" dedi.

TATİLDEN DÖNÜYORLARDI

Almanya'da yaşayan Abidin Özdemir, eşi Perihan ve kızları Şermin, Tuğba ile Pelin Özdemir, yaz tatillerini İzmir'deki dünürleri Menderes Yıldırım ve ailesiyle birlikte geçirdikten sonra, dün saat 10.00 sıralarında dönüş yolcuğuna çıktı.

BULGAR POLİSİ DÖVEREK GÖZALTINA ALDI

Otomobille Kapıkule Sınır Kapısı'na gelen Özdemir ailesi, gümrük işlemlerinin ardından Bulgaristan Kapitan Andreevo Sınır Kapısı'na geçti. Burada iddiaya göre, Özdemir ailesinin valizlerini kontrol eden Bulgaristan polisi, Abidin Özdemir'i döverek gözaltına aldı. Tepki göstermesi üzerine eşi Perihan ve kızlarını da tartaklayan Bulgar polisi kelepçe takarak Özdemir ailesini alıkoydu.

FOTOĞRAF GÖNDERDİKTEN SONRA HABER ALINAMADI

Özdemir ailesi, ilk götürüldüğü polis odasında dövüldüklerini gösteren fotoğraflarını çekerek cep telefonuyla İzmir'de oturan dünürü Menderes Yıldırım'a gönderdi. Yıldırım, durumlarından endişe ettikleri Özdemir ailesinin cep telefonları aramalarına karşın ulaşamadıklarını söyledi.

"DÜNÜRLERİMİZDEN HABER ALAMIYORUZ, ENDİŞELİYİZ"

Ailenin Bulgar polisi tarafından dövülerek gözaltına alındığını ve kendilerine ulaşamadıklarını kaydeden Menderes Yıldırım, "Almanya'dan gelen dünürlerimiz, dün sabah saat 10.00 sıralarında buradan Almanya'ya yola çıktılar. Bulgaristan gümrüğünde araçları kontrol edilmek üzere gümrük memurları tarafından ıssız bir yere alındıktan sonra, Abidin Özdemir eşi Perihan Özdemir ve kızları Şermin, Tuğba ile Pelin Özdemir Bulgaristan polisi kelepçe takıldıktan sonra yüzüstü yere yatırıp, tekme tokat dövülerek darp edilip nezarethaneye alındılar. Telefonları ve pasaportları ellerinden alınmış bir vaziyette şu an hiçbir şekilde ulaşamıyoruz. Durumlarından çok endişeliyiz" dedi.

BAŞBAKANLIĞA VE DIŞİŞLERİ'NE BAŞVURDULAR

Menderes Yıldırım, Başbakanlığa ve Dışişleri Bakanlığı'na da konuyla ilgili başvuruda bulunduklarını ifade ederek, gerekli girişimlerin resmi makamlarca da başlatıldığını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Bulgar  Polisinden  Gümrükte  Dayak  Gözaltına  Alınan  Gurbetçi  Aileden  Haber  Alınamıyor    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER