bu sefer gaspçılar gasp edildi

BU SEFER GASPÇILAR GASP EDİLDİ

Edinilen bilgiye göre, olay Seyhan ilçesi Kurtuluş Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, E.Y. isimli 14 yaşındaki erkek çocuğu okuldan çıkıp evine giderken, İsmail Sefa H. (19) ile İ.Ö. (17) yanına yaklaştı.

Tarih : 05 Mart 2015, 10:03
Puan Ver : Bu Sefer Gaspçılar Gasp Edildi(5/10)1


Adana'da bir çocuğun 13 lira parası ve cep telefonunu gasp eden 2 zanlıyı da başka bir kişi gasp etti.

Edinilen bilgiye göre, olay Seyhan ilçesi Kurtuluş Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, E.Y. isimli 14 yaşındaki erkek çocuğu okuldan çıkıp evine giderken, İsmail Sefa H. (19) ile İ.Ö. (17) yanına yaklaştı. Zanlılardan İsmail Sefa H., çocuğa saatin kaç olduğunu sordu. E.Y., cep telefonunu çıkartıp saatine bakıp, 15.30 olduğunu söyledi. Daha sonra İsmail Sefa H. 'Telefonunu ver bir yeri arayacağım' dedi. Çocuk korkarak telefonu verdi. Çocuk, şahısların telefonu alacağını fark edince 'Telefonu almayın cebimde 13 liram var onu size vereyim' dedi. Bunun üzerine şahıslar, 13 lira parayı da aldıktan sonra telefonu da vermeyerek olay yerinden kaçtı.

E.Y. hemen valilik binası protokol girişindeki polislerin yanına gidip gasp edildiğini söyledi. Bunun üzerine olay yerine gelen gasp ekipleri eşkalleri alıp şahısların kaçtıkları Mithatpaşa Mahallesi ara sokaklarında arama çalışmalarına başladı. Bir sokakta polisi gören iki kişi kaçmaya başladı. Polis de şahısları kovaladı. Kısa süren kovalamaca sonrası kaçan 2 kişi yakalandı. Polis şahısların üzerinde yaptığı aramada 13 lira parayı bulup el koydu. Ancak cep telefonunu bulamadı. Şahısların verdikleri ifadede, Mithatpaşa Mahallesi'ne girdikleri sırada yanlarına bir kişinin yaklaşarak, 'Benim yeğenimi gasp ettiniz verin bakalım şu cep telefonunu' diyerek telefonu aldığını, bir yeri aradığı için polisi aradığından şüphelenerek telefonu bırakıp kaçtıklarını, kendilerinin de gasp edildiğini söyledikleri öğrenildi.

Zanlılar daha sonra adliyeye sevk edildi. Polis şimdi gaspçıları da gasp eden zanlıyı arıyor.

Bu arada ele geçirilen para çocuğa geri teslim edildi.

(İHA)

 


Etiketler: Bu  Sefer  Gaspçılar  Gasp  Edildi  Adana  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER