BREZİLYA'DA FORMULA 1 YARIŞI ÖNCESİ, MERCEDES TAKIMI SİLAHLI SOYGUNA UĞRADI


Brezilya'da Formula 1 Yarışı Öncesi, Mercedes Takımı Silahlı Soyguna Uğradı
Tarih : 11 Kasım 2017, 22:40
Puan Ver : Brezilya'da Formula 1 Yarışı Öncesi, Mercedes Takımı Silahlı Soyguna Uğradı(9/10)5

Formula 1 takımlarından Mercedes'in bazı çalışanları Brezilya'da saldırıya uğradı.

TWITTER'DAN DUYURDU

Mercedes'in Büyük Britanyalı pilotu Lewis Hamilton, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, sezonun 19. yarışı Brezilya Grand Prix'si öncesinde kötü bir sürprizle karşılaştıklarını yazdı."SİNİRDEN TİTRİYORUZ"

Sao Paulo kentindeki Jose Carlos Pace Pisti'ndeki yarış öncesinde silahlı saldırganların soygun amacıyla Mercedes takımının kaldığı noktaya geldiğini aktaran Hamilton, "Dün gece bazı takım arkadaşlarım, pist alanını terk ettiği sırada silahlı soyguncular tarafından Brezilya'da saldırıya uğradı. Olay sırasında silahlar ateş aldı ve bir arkadaşımızın alnına silah dayandı. Bu çok üzücü bir durum. Lütfen burada kalmak zorunda olan profesyonel arkadaşlarım için dua edin. Hala sinirden titriyoruz." ifadelerini kullandı."BU DURUMUN MAZERETİ OLAMAZ"

Formula 1'in organizasyon komitesini de eleştiren Büyük Britanyalı pilot, "Bu olay, yılda bir kez gerçekleştiriliyor. F1 ve takımlar daha fazla özeni hak ediyor. Bu durumun mazereti olamaz." değerlendirmesinde bulundu. Brezilya basınında çıkan haberlere göre, Williams takımı ile Uluslararası Otomobil Sporları Federasyonu (FIA) yetkililerinin de silahlı saldırıya maruz kaldığı ve kimsenin yaralanmadığı belirtiliyor.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Brezilya  Da  Formula  1  Yarışı  Öncesi  Mercedes  Takımı  Silahlı  Soyguna  Uğradı  
  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER