biyometrik göz tanıma sistemi ile grand s3

BİYOMETRİK GÖZ TANIMA SİSTEMİ İLE GRAND S3

Telefonunuz sizi gözünüzden tanısın ister misiniz? İşte biyometrik göz tanıma sistemine sahip ZTE'nin telefonu Grand S3.

Tarih : 05 Mart 2015, 10:08
Puan Ver : Biyometrik Göz Tanıma Sistemi İle Grand S3(0/10)0


Telefonunuz sizi gözünüzden tanısın ister misiniz? İşte biyometrik göz tanıma sistemine sahip ZTE'nin telefonu Grand S3.

ZTE bu sene düzenlenen MWC etkinliğine katılamasa da son teknolojiden geri kalmıyor. Tepe seviye telefonu olan Grand S3'e yeni bir özellik ekleyen şirket sınırları zorluyor. Grand S3‘e EyeVerify'ın EyePrint ID'si ekleniyor. Bu özellik ile telefonun ön kamerası ile bir göz tarama sistemi gerçekleştiriliyor. Gözde bulunan her damarın bir haritası çıkarılıyor.Şirketin dediklerine göre bu damarlar her insanda farklı.Ancak yaşa ve ruhsal duruma göre de değişim gösterebiliyor. Sistemi kurmak için telefonda bulunan özelliği açıyor, ekranda bir aşağı bir yukarı giden yeşil çizgileri dikkatlice takip ediyoruz. Bundan sonra telefonunuzun kilidini kimse açamayacak. Cihazın kilidinin açılması için sizin gözlerinize ihtiyaç var. Şirket buu özelliği ilk kullanan olduğunu dile getiriyor ve diğer üreteceği cihazlarda da bu özelliği kullanacağını söylüyor. ZTE Mobile CEO'su ise bu konu hakkında şunları söylüyor:“Parmak izinin bir kopyasını çıkarmak ve bu güvenlik adımını aşmak kolaydır. Ancak EyePrint ID insan gözünün yüksek çözünürlüklü bir haritasını çıkardığından ve fiziksel bir temas olmadığından, istenmeyen birinin telefonun kilidini açması pek mümkün değil. EyePrint ID'yi, fotoğraf kullanarak vs. de aşamazsınız.”Huawei Watch, Huawei MediaPad X2 ve Huawei TalkBand N1 Ön İnceleme
Etiketler: Biyometrik  Göz  Tanıma  Sistemi  İle  Grand  S3    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER