Bitcoin 44 Saatte, Bin Dolardan Fazla Değer Kaybetti

BİTCOİN 44 SAATTE, BİN DOLARDAN FAZLA DEĞER KAYBETTİ

Dijital para Bitcoin, Çarşamba günü rekor seviyeye yükseldikten sonra, aynı gün başlayan düşüşünü durduramadı ve bu akşama kadar bin dolardan fazla değer kaybetti.

Tarih : 12 Kasım 2017, 01:20
Puan Ver : Bitcoin 44 Saatte, Bin Dolardan Fazla Değer Kaybetti(9/10)5

Son günlerde çatallanma tartışmaları ile gündeme gelen Bitcoin'de Çarşamba akşamı görülen zirve seviyesinden sonra hızlı bir gerileme görüldü.

BİN DOLAR BİRDEN DEĞER KAYBETTİ

Çarşamba akşamı bir Bitcoin'in değeri 7 bin 817 dolar seviyesine kadar yükselirken, bugün 16:30 itibariyle kripto paranın değeri 6 bin 734 dolarlara kadar geldi. Böylelikle Bitcoin 44 saatte bin dolardan daha fazla değer kaybetti.

Kasım ayında kapasite konusu ile ilgili olarak yeni bir çatallanma gündeme gelmiş, sonrasında bu çatallanmanın ertelendiği açıklanmıştı.

DİJİTAL PARANIN YAPISI DEĞİŞECEKTİ

BusinessHT'nin haberine göre Bitcoin, geliştiriciler tarafından yaklaşık olarak 16 Kasım'da uygulamaya konacağı belirtilen "SegWit2x" isimli güncelleme riski ortadan kalkmıştı.

Güncellemenin iptal edildiğinin açıklaması sonrasında sanal paraya yeni rekorlar gelmişti.

SegWit2x güncellemesi, Bitcoin'in iki ayrı birime bölünmesine neden olacaktı. Adı geçen güncelleme ile dijital para aktarımında hız ve maliyet değişecekti ve bu durum önemli bir düşüş riskini beraberinde getiriyordu.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Bitcoin  44  Saatte  Bin  Dolardan  Fazla  Değer  Kaybetti    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER