bir zamanlar silahların susmadığı şartakke bölgesinde pikniğe çıktılar

BİR ZAMANLAR SİLAHLARIN SUSMADIĞI ŞARTAKKE BÖLGESİNDE PİKNİĞE ÇIKTILAR

Batman’ın Sason ilçesinde, Kendo aşiretinin ileri gelenlerinden Hacı Beşir Çelik ve Mutalip Çelik tarafından, bir zamanlar silahların susmadığı Şartakke Beleşeve bölgesine piknik gezisi düzenlendi.

Tarih : 19 Mayıs 2015, 10:30
Puan Ver : Bir Zamanlar Silahların Susmadığı Şartakke Bölgesinde Pikniğe Çıktılar(8/10)4


Batman'ın Sason ilçesinde, Kendo aşiretinin ileri gelenlerinden Hacı Beşir Çelik ve Mutalip Çelik tarafından, bir zamanlar silahların susmadığı Şartakke Beleşeve bölgesine piknik gezisi düzenlendi.

Çözüm sürecinin başlamasıyla silah seslerinin sustuğu, ovaların yeşillendiği bölgeyi görme fırsatı bulan vatandaşlar, soluğu piknik yapmakta buldu. Sason'un ileri gelenlerinden Hacı Beşir Çelik ile Mutalip Çelik, bahar havasını fırsat bilerek piknik organizasyonu düzenledi. Etkinliğe, Sason Kaymakamı Tekin Dundar, Tabur Komutanı Gökhan Ceniz, Batman Valiliği Yazı İşleri Müdürü Nimetullah Görhan, İlçe Emniyet Amiri Alparslan Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Eren, İlçe Jandarma Komutanı Musa Uludağ, STK temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşu çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Piknik etkinliğinin ardından dağ yürüyüşü yapan grup, şarkı söyleyip gönüllerince eğlendi.

Bir zamanlar bu doğa güzelliklerinden mahrum bırakıldıklarını dile getiren Kaymakam Dundar, 'Yıllarca bu dağlarda huzursuzluklar baş göstermiş olduğundan insanlarımız bu güzelliklerden mahrum bırakılmış. Huzurun meskeni dağlar şiddetin silahın meskeni olmuştu. Şükürler olsun ki şu anda huzurlu bölgelerimiz dağlarımız doğamız var. Burada bulunmaktan bu havayı teneffüs etmekten çok memnun ve huzurluyum. İnsanlarımız bu huzuru fazlasıyla hak ediyor. Şu an burası şiddet değil buram buram huzur kokuyor. Bu organizasyonu düzenleyen Kendo aşiretinin ileri gelenlerinden Hacı Beşir Çelik ve Mutalip Çelik'e teşekkür ediyorum' dedi.

Kendo aşiretinin ileri gelenlerinden Mutalip Çelik ise, 'Sason dağlarında özlenen barış ortamı ve kardeşlik huzur ile birlikte kendini göstermeye başladı. Bu tür organizelerin armasını ve hayırlara vesile olmasını dileriz' diye konuştu.

Hacı Beşir Çelik ve Mutalip Çelik, etkinliğe katılanlara teşekkür etti.

(İHA)

 


Etiketler: Bir  Zamanlar  Silahların  Susmadığı  Şartakke  Bölgesinde  Pikniğe  Çıktılar  Batman  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER