Bir yıl sonra gelen umut: 'Hint Okyanusu'nda olabilir'

BİR YIL SONRA GELEN UMUT: 'HİNT OKYANUSU'NDA OLABİLİR'

Malezya Havayolları’na ait MH370 sefer sayılı yolcu uçağı bir süre sonra Vietnam hava sahasında radardan kaybolmuştu.

Tarih : 07 Mart 2015, 12:39
Puan Ver : Bir Yıl Sonra Gelen Umut: 'hint Okyanusu'nda Olabilir'(6/10)2


Malezya Ulaştırma Bakanlığı, 8 Mart 2014 tarihinde kaybolan MH370 sefer sayılı yolcu uçağının Hint Okyanusu'nda bulunabileceğini açıkladı.

Malezya Havayolları'na ait MH370 sefer sayılı yolcu uçağı bir süre sonra Vietnam hava sahasında radardan kaybolmuştu. Malezya Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Boeing 777 yolcu uçağından bir yıldır haber alınamamasına rağmen Hint Okyanusu'nda bulunabileceği ifade edildi. Malezya Ulaştırma Bakanı Liow Tiong Lai konuyla ilgili açıklamasında, yetkililerin uçuş ile ilgili herhangi bir detayı gizlemediklerini vurgulayarak, uçuş sırasında 227 yolcu ve 12 mürettebatı bulunan yolcu uçağı arama çalışmalarına devam edilebileceğini ifade etti.

Öte yandan bu hafta başında yapılan açıklamalarda, Avustralya, Endonezya ve Malezya'nın yeni bir yöntem kullanarak arama çalışmalarına devem edeceği bildirildi.

8 Mart 2014 tarihinde Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'dan Pekin'e gitmek üzere havalanan yolcu uçağı Vietnam hava sahasında kaybolmuştu. Olayın ardından başlatılan arama çalışmalarına rağmen uçağa ait herhangi bir iz bulunamamıştı.

(İHA)

 


Etiketler: Bir  Yıl  Sonra  Gelen  Umut    Hint  Okyanusu  Nda  Olabilir    
Kuala Lumpur  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER