'bir daha balkon yüzü göremeyeceksin'

'BİR DAHA BALKON YÜZÜ GÖREMEYECEKSİN'

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek, 'Biz halkımıza söz verdik.

Tarih : 13 Mayıs 2015, 19:48
Puan Ver : 'bir Daha Balkon Yüzü Göremeyeceksin'(9/10)5


HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek, 'Biz halkımıza söz verdik. Sen bir daha balkon yüzü göremeyeceksin' dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Güneşli'de bulunan Gergerliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği'ni ziyaret etti.

Dernekte konuşan Demirtaş, seçim barajına değinerek, 'HDP barajı aştı diye sevinmeyeceğiz. Diğer partiler baraj altında kaldığı için, bundan üzüntü duyacağız. Bizler aynı düşüncede olmasak da, çok sayıda parti çalışmalar yapıyor. Bizler beğeniriz beğenmeyiz, partileri için çalışma yürütüyorlar. Onların da arkasında devletin mali gücü yok. Maddi manevi halkın gücüyle çalışma yürütüyoruz. Biz buna üzülürüz. Çünkü o insanlar 100 bin oy alsa da, 1 milyon oy alsa da bir temsilciyle de olsa Meclis'te olması lazım. AKP'liler ise bizi dahi baraj altında bırakıp 70-80 bedava milletvekiline konmak için her türlü iftira kampanyası yürütüyorlar. Evet, bizim baraj sorunumuz var. Bir risk aldık. Halkın desteği ile barajı aşıyoruz ama buna rağmen barajı aşamayacak partiler için üzülüyoruz' diye konuştu.'BALKON YÜZÜ GÖREMEYECEKSİN'

Erdoğan'ın her seçim akşamı balkona çıkıp zafer konuşması yaptığını hatırlatan Demirtaş, 'Biz halkımıza söz verdik. Sen bir daha balkon yüzü göremeyeceksin. Seçim akşamı değil sarayın balkonuna, penceresine bile çıkamayacaksın. Perdeleri kapatıp kendi kendine oturacaksın' şeklinde konuştu.

AK Parti'nin seçim beyannamesini de eleştiren Demirtaş, 'AKP'nin seçim bildirgesinde yazan her şey boştur boş. Seçimi kazanırlarsa uygulayamazlar, başkanlık sistemi olacak. Seçimi kaybederlerse zaten uygulamayacaklar. AKP'nin seçim beyannamesi geçersizdir. Kazansalar da kaybetseler de uygulayamayacakları vaatlerdir bunlar' ifadelerini kullandı.

(İHA)

 


Etiketler:   Bir  Daha  Balkon  Yüzü  Göremeyeceksin    İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER