BİR BACAĞINI VATAN İÇİN KAYBEDEN OSMAN ÇAKMAK, DİĞER BACAĞIYLA TÜRKİYE'Yİ ŞAMPİYON YAPTI


Bir Bacağını Vatan İçin Kaybeden Osman Çakmak, Diğer Bacağıyla Türkiye'yi Şampiyon Yaptı
Tarih : 10 Ekim 2017, 10:40
Puan Ver : Bir Bacağını Vatan İçin Kaybeden Osman Çakmak, Diğer Bacağıyla Türkiye'yi Şampiyon Yaptı(8/10)4

Türkiye İngiltere maçında yüreklerini ortaya koyarak Avrupa Şampiyonu olan Ampute Milli Takımı'nda bazı isimler ön plana çıktı. Gecenin en çok konuşulan isimlerinden biri Osman Çakmak oldu. Şırnak'ta komandoluk yaparken mayına basması sonucu sol bacağını kaybeden Osman Çakmak'ın hayat hikayesi ise herkesi derinden etkiledi.

Ünlü yazar, Yılmaz Özdil, Osman Çakmak'ın hayat hikayesini şöyle anlatmıştı:

TEDAVİSİ 10 SENE SÜRDÜ

Osman Çakmak. Komandoydu. Kara kış, saat sabahın beşi. Şırnak'ın ürkütücü görünümlü Besta Vadisi'ni yoğun sis kaplamıştı, göz gözü görmüyordu. Bardaktan boşalırcasına sağanak başladı, termal kameralar çalışmıyordu. Osman mayına bastı, sol bacağı diz altından koptu. Öğle saatlerinde helikopter gelene kadar o halde direndi. Diyarbakır'a oradan da GATA'ya götürdüler. Ameliyat üstüne ameliyat. 10 sene kardeşim... 10 sene sürdü tedavisi.

"VATAN GÖREVİ İLLA VURUŞARAK OLMAZ OĞLUM"

Bir gün dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt geldi rehabilitasyon merkezine. Gazilerle sohbet ediyordu. Osman koltuk değnekleriyle öne çıktı,"Komutanım ben iyileştim, lütfen yardımcı olun. Bölgeye gitmek istiyorum" dedi. Komutanın gözleri buğulandı, elini omzuna koydu ve "Vatan görevi illa vuruşarak olmaz oğlum. Vatan için mücadeleye devam etmek istiyorsan, futbol oyna, ay yıldızlı formayı o şekilde taşı."

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Bir  Bacağını  Vatan  İçin  Kaybeden  Osman  Çakmak  Diğer  Bacağıyla  Türkiye  Yi  
Şampiyon  Yaptı    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER