'bir araya gelmezler bir araya geldi'

'BİR ARAYA GELMEZLER BİR ARAYA GELDİ'

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı ’Merkez Türkiye’ isimli projesini, “4 yıl iktidarda kalacaksın da 30 yıl sonrasına ne projesi açıklıyorsun? Bunların hepsi boş laf” diyerek eleştirdi.

Tarih : 24 Mayıs 2015, 19:15
Puan Ver : 'bir Araya Gelmezler Bir Araya Geldi'(5/10)1


Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı 'Merkez Türkiye' isimli projesini, “4 yıl iktidarda kalacaksın da 30 yıl sonrasına ne projesi açıklıyorsun? Bunların hepsi boş laf” diyerek eleştirdi.

Başbakan Yardımcısı Babacan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay ile birlikte Mamak Belediyesi tarafından inşa edilen Necip Fazıl Kültür Merkezi'nin açılışına katıldı.

Türkiye'nin insani yardım yapan ülke sıralamasında 3. sırada bulunduğuna dikkat çeken Babacan, “Biz şu seçim döneminde yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlatıyoruz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır diyoruz. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Bir de muhalefet partilerine bakalım. İktidar dönemleriyle alakalı MHP'nin ve CHP'nin ben şu dönemde iktidardım, şunu yaptım dedikleri tek bir cümle tek bir proje duyuyor musunuz? Diyor ki sadece bana 4 yıl destek verin yeter. Ondan sonra çıkıyor 30 yıl sonraya proje açıklıyor. Hani sen 4 yılda düzeltecektin. 4 yıl iktidarda kalacaksın da 30 yıl sonrasına ne projesi açıklıyorsun? Bunların hepsi boş laf” diye konuştu.BABACAN, KOALİSYON HÜKÜMETİ İLE AK PARTİ HÜKÜMETİNİ KARŞILAŞTIRDI

MHP-DSP-ANAP koalisyonuna yüklenen Babacan, şunları kaydetti:

“O dönemin o koalisyon döneminin toplam enflasyonu yüzde 303. Yani, 100 liralık mal bir hükümet döneminde 403 lira olmuş. Dolar kuru aynı dönemde tam dörde katlamış. Türkiye'nin borcu ilk koalisyon hükümeti devraldğında 29 kat trilyon bize devrettiklerinde yaklaşık 230 kat trilyon. Türkiye'nin ekonomisi 1999'da 260 milyar dolar. Bizim devraldığımız Ekim 2002 sonu 215 milyar dolar. Bizim dönemde ne oldu? O, 215 milyar dolarlık ekonomimiz geçen yıl 800 milyar dolarla kapattı.”

Ülke ekonomisinin büyümesine paralel olarak vatandaşların satın alma gücünün arttığını kaydeden Babacan, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül'e Necip Fazıl'ın ismini taşıyan kültür merkezini Mamak'a kazandırdığı için teşekkür etti.

Eski Türkiye'de Necip Fazıl Kısakürek'in acı çekerek yaşadığını ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay, “Yeni Türkiye'yi kuran kadrolar işte bu ocaklarda yetişmişlerdir. ‘Büyük Doğu'yla, üstadın yazılarıyla, şiirleriyle yetişmişlerdir. Öyle kolay değildir bu” diye konuştu.“BİR ARAYA GELMEZLER BİR ARAYA GELDİ. HDP İLE MHP BİRLEŞTİ. SAADET PARTİSİ BİLE BİRLEŞTİ”

7 Haziran seçimlerine gidilirken bir eski Türkiye ve yeni Türkiye mücadelesinin bulunduğunu iddia eden Atalay, “Seçim dönemleri toplumun bütün dokularını iyi anlamak için iyi fırsatlar verir. Eski Türkiye'ye özlem duyan büyük bir kitle var. AK Parti dışındakilerin hepsi. Bir araya gelmezler bir araya geldi. HDP ile MHP birleşti. Saadet Partisi bile birleşti. Erbakan Hoca'nın hatıralarına ihanet ediyorlar. Küçük kafalı bunlar küçük kafalı, büyük düşünemeyenler. Hepsi eski Türkiye ekibinin içine katıldılar” ifadelerini kullandı.

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Necip Fazıl Kültür Merkezi'nin 12 bin metrekarelik alana inşa edildiğini belirterek, “İçerisinde 500 kişilik konferans salonu, 2 büyük düğün salonu, mali hizmetlerimizin bir veznesi bundan sonra size hizmet vermeye başlayacak. Bizim sizlere bir sözümüz vardı. 2009'da Yeni Türkiye'de ak belediyeciliğin en güzel örneklerini size sunmayı taahhüt etmiştik. Geçen 5 yılda bunun en güzel örneklerini sizlerle paylaştık” şeklinde konuştu.

Necip Fazıl Kültür Merkezi'nin açılış kurdelesini Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay ve Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül birlikte kesti. Babacan, Atalay ve Akgül, birlikte merkezi gezerek inceledi. Açılış sonrası AK Parti İstanbul 3. Bölge 9. Sıra milletvekili adayı Uğur Işılak konser verdi.

(İHA)

 


Etiketler:   Bir  Araya  Gelmezler  Bir  Araya  Geldi    Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER