beraat kararını topa tuttu

BERAAT KARARINI TOPA TUTTU

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Gök, Deniz Feneri e.V. bağlantılı davada sanıklara beraat kararı verilmesini değerlendirdi.

Tarih : 14 Mayıs 2015, 15:39
Puan Ver : Beraat Kararını Topa Tuttu(6/10)2


CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Deniz Feneri e.V bağlantılı davadaki beraat kararlarını eleştirerek, 'Kimse ne bu dünyada, ne öbür dünyada kurtulamayacaktır' dedi.

TBMM'de basın toplantısı düzenleyen Gök, Deniz Feneri e.V. bağlantılı davada sanıklara beraat kararı verilmesini değerlendirdi. Eczacıların ve çiftçilerin gününü kutlayarak konuşmasına başlayan Gök, Deniz Feneri davasında sanıkların beraat veya düşürme suretiyle sıfırlandığına şahit olduklarını kaydetti. Gök, davanın 2008 yılında Almanya'da karara bağlandığını söyleyerek, 'Deniz Feneri davasında, 'Bu Almanya'da asrın yolsuzluğudur ama esas bağlantıları, ortakçıları, yöneticileri, koordine edenler Türkiye'dedir' şeklinde konuştu.'YAZIKLAR OLSUN SİZE'

Davada savcıların sınırlandığını iddia eden Gök, 'Kendilerine yakın savcıları getirdiler. 'Deniz Feneri Davasını kapatacaklar, karartacaklar, bir nevi kendilerini halkın nezdinde 'sanki bir şey olmuyormuş' algısı yaratacak noktaya getirecekler diye o zamanlardan söyledik. Savcıların işten el çektirilmeleri, hatta yargılanmaları Adalet ve Kalkınma Partisi'nin tipik bir refleksiydi' ifadelerini kullandı. Gök şöyle devam etti:

'Peygamberimiz birkaç çanak, çömlek, kilimle idare ediyordu. Bunlar size örnek olmuyor mu? Yazıklar olsun size. Tuzun koktuğu günleri yaşıyoruz. Kimse ne bu dünyada, ne öbür dünyada kurtulamayacaktır.'

(İHA)

 


Etiketler: Beraat  Kararını  Topa  Tuttu  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER