BAYRAM NAMAZI ÇIKIŞI ERDOĞAN'DAN ABD'YE SERT TEPKİ: BU BİR SKANDALDIR


Bayram Namazı Çıkışı Erdoğan'dan ABD'ye Sert Tepki: Bu Bir Skandaldır
Tarih : 01 Eylül 2017, 10:10
Puan Ver : Bayram Namazı Çıkışı Erdoğan'dan Abd'ye Sert Tepki: Bu Bir Skandaldır(5/10)1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bayram namazı çıkışı gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. ABD'deki "Türk korumalar" davasına ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dışişleri bakanımız ABD elçisini çağırıp rahatsızlığını iletti. Bu bir skandaldır." diyerek sert tepki gösterdi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

"Bu Kurban Bayramı'na ne yazık ki İslam dünyası çok mahzun giriyor. Bir tarafta Suriye ve Irak'taki çatışmalar, diğer taraftan Arakan'daki çatışmalar, ülkemizde malum terörle vermekte olduğumuz mücadele... Bunların hepsi ister istemez bayramı bayram gibi karşılamamızı engelleyen gelişmeler olmuştur. Öyle veya böyle tabii ki bizler bu mücadelemizi ülkemizin içerisinde ve sınırlarımızdaki herhangi bir tehdide karşı kararlılıkla sürdüreceğiz."

"NE YAZIK Kİ İSLAM DÜNYASI BU BAYRAMA ÇOK MAHZUN GİRİYOR"

"Kurban Bayramı'nın tüm İslam alemi için birliğe vesile olmasını Allah'tan niyaz ediyorum. Ne yazık ki İslam Dünyası bu bayrama çok mahzun giriyor. Arakan'da 20 bin insan evlerini terk ediyor. İnsanlık bunlara duyarsız. Bizler temaslarımızı sürdürüyoruz"

"ONU SAYIN MACRON'DAN ÖĞRENMEK LAZIM"

"Doğrusu ben tabii ne demek istediğini çözme noktasında değilim. Onu sayın Macron'dan öğrenmek lazım. Benim bildiğim tek şey var; görüşme talebinde bulunduklarına göre, ben görüşme talebini reddetmeyi arzu etmem. Çünkü dostları çoğaltmak isterim ve bize olumsuz nazarla bakanları da azaltmak isterim. Fakat ben o dergiye verilende bir olumsuzluk değil tam aksine Türkiye'nin Cumhurbaşkanıyla görüşmenin onlar için bir artı değer olduğunu düşünürüm."

ABD'YE SERT TEPKİ: BU BİR SKANDALDIR

"Bu başlı başına skandaldır. Amerika'da adaletin nasıl çalıştığının çok açık net skandal ifadesidir. BM Genel Kurulu'na gelen misafirleri Amerika Birleşik Devletleri'nin güvenlik ekiplerinin koruma sorumluluğu vardır. Amerika Birleşik Devletleri'nin koruma sorumluluğunu yerine getirmiyorsa orada bize karşı saldırıda bulunan bölücü terör örgütü PKK'nın mensuplarına karşı benim koruma görevlilerim görevini yapmayacak mı? Onlar da tabii ki bu saldırılar karşısında görevlerini ifa ettiler. Oradaki savcılık makamı Obama döneminden kalma ve bir savcıdır, böyle bir şu anda iddia hazırlamış olması vesaire bizi bağlamaz. Bizim bundan sonraki seyahatimizde de orada da fırsat bulursak Sayın Trump'la da ayrıca görüşeceğiz. Şu anda Dışişleri ve Adalet bakanlıkları gerekli görüşmeleri sürdürüyorlar."

"FETÖ ÇETESİNİN KORUMA ALTINDA OLDUĞU BİR ÜLKEDİR"

"Amerika'daki bu gelişmeler iyi gelişmeler değildir. Hala bir FETÖ çetesinin koruma altında olduğu bir ülkedir Amerika. Bölücü terör örgütü PKK'nın adeta koruma altında olduğu bir ülke konumuna düşmüştür Amerika. Ben Amerika'nın tüm bu gelişmeler karşısında ne yapmak istediğini anlamakta zorlanıyorum."

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburada



Etiketler: Bayram  Namazı  Çıkışı  Erdoğan  Dan  Abd  Ye  Sert  Tepki  Bu  Bir  
Skandaldır    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER