bakanlık hemen harekete geçti

BAKANLIK HEMEN HAREKETE GEÇTİ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın resmi twitter hesabı üzerinden, bugün bazı medya organlarında yer alan 'Kelepçeli Bakımevi' başlıklı habere ilişkin açıklama yapıldı.

Tarih : 27 Nisan 2015, 15:45
Puan Ver : Bakanlık Hemen Harekete Geçti(9.9/10)7


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Bursa'da ağır zihinsel hastalığı bulunan kişilerin tedavi gördüğü bir bakım merkezinde 'çocukların kelepçelendiği', 'aç bırakıldığı' ve 'kalorifer peteklerine bağlandığı' iddialarıyla ilgili inceleme başlatıldığını açıkladı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın resmi twitter hesabı üzerinden, bugün bazı medya organlarında yer alan 'Kelepçeli Bakımevi' başlıklı habere ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada söz konusu haberde yer alan özel bakım merkeziyle ilgili iddiaların 14 Ağustos 2014 tarihinde Bursa Valiliği'nin onayıyla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından araştırılarak, 28 Kasım 2014 tarihinde Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulduğu hatırlatıldı.

Bakanlığın müfettişleri tarafından iddiaların araştırıldığına dikkat çekilen açıklamada, 'Yapılan teftişte söz konusu iddiaların asılsız olduğu tespit edilmiştir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı her türlü iddiayı titizlikle incelemekte ve gereğini yapmaktadır. Bakım ve koruma altında olan vatandaşlarımıza yönelik yasal, hukuki işlemler Bakanlığımızın ilgili birimleri tarafından takip edilmektedir' denildi.

(İHA)

 


Etiketler: Bakanlık  Hemen  Harekete  Geçti  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER