bakan yılmaz: 'seçimlere kadar olaylar artacaktır'

BAKAN YILMAZ: 'SEÇİMLERE KADAR OLAYLAR ARTACAKTIR'

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Ağrı’da Mehmetçik ile teröristler arasında gerçekleşen çatışma ile ilgili olarak seçim öncesi bu tür olayların daha da artabileceğini söyledi.

Tarih : 12 Nisan 2015, 13:03
Puan Ver : Bakan Yılmaz: 'seçimlere Kadar Olaylar Artacaktır'(6/10)2


Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Ağrı'da Mehmetçik ile teröristler arasında gerçekleşen çatışma ile ilgili olarak seçim öncesi bu tür olayların daha da artabileceğini söyledi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere İstanbul'dan, havayolu ile Sivas'a gelen Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ı Nuri Demirağ Havalimanı'nda Vali Alim Barut, Belediye Başkanı Sami Aydın, İl Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan, il protokolü ve partililer katıldı. Havaalanı çıkışında gazetecilerin Ağrı'nın Diyadin ilçesi Yukarıtütek Köyü bölgesinde teröristlerce açılan ateş sonucu 4 askerin yaralandığı ve 5 teröristin öldürüldüğü olayın sorulması üzerine Bakan Yılmaz, “Çözüm sürecinin bu ülkenin geleceği için olmazsa olmaz unsuru olduğunu görenler bunu aksatmak istiyorlar birinci husus budur. İkinci husus bu çözüm sürecine karşı çıkanlara milletçe hepimizin karşı çıkması lazım, üçüncü husus silahla siyaset yan yana olmaz. Milletin iradesinin üzerine silahla ipotek koymak da mümkün değildir. Doğuda insanların evlatlarının canını alacaksın batıda da gidip aynı anaların evlatlarından oy isteyeceksin. Bu iki yüzlülükten de vazgeçmek lazımdır. Türkiye sabırla barış sürecini devam ettirmesi gerekir ve inşallah devam ettirecektir. Biz bunu hedefine ulaştırmayı düşünüyoruz. Ancak milletimiz desteklerse bunu hedefe götürürüz. Bu sürecin dışında olanları da milletimizin tasfiye etmesi lazım ve prim vermemesi lazım” dedi.

“Türk Silahlı Kuvvetleri hukuk devletinin yanındadır, milletin hizmetindedir” diyen Bakan Yılmaz, şunları kaydetti:

“Şimdi diyor ki ‘Biz silahlı propaganda yapacağız sen buna karışma' diyor. Buna hukuk müsaade eder mi? Dünyanın hangi ülkesinde elinde silahlı gerek şehir içinde gerekse dağlarda gezeceksin. Dolayısıyla da bu çift yüzlü siyasetin, iki yüzlü siyasetin terk edilmesi lazım ki demokratik ortamda yüzde kaç oy alırsan al ama elinde silahla çift yüzlü siyasetle yüzde bir oy bile alsan sana fazladır. Bu sözün karşılığını muhatap olanlar biliyor. Ama inşallah Türkiye'nin geleceği daha iyi olacaktır. Bu süreç zor bir süreçtir. Çünkü sadece bu sürecin aktörleri bu gördüklerimiz değil, gördüklerimizin ötesinde de aktörleri var. Artık yedi düvel diyoruz, ülke ismi vermiyorum ama yedi düvel Türkiye'nin bu bölgede bir emin liman olmasını istemiyor. İşte Suriye'yi, Irak'ı, Ukrayna'yı, Yemen'i, Libya'yı, Mısır'ı görün. Dolayısıyla Türkiye'nin emin liman, adeta esenlik adası, barış adası, huzur adası olmasını istemiyorlar. Ama onlara rağmen sabırla inşallah Türkiye'nin bu sıfatını bu vasfını devam ettireceğiz”.“SEÇİME KADAR BU OLAYLAR ARTACAKTIR'

'Seçim öncesi bu olayların yaşanmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?' sorusunun sorulması üzerine Yılmaz, “Artacaktır, daha da artacaktır. Gaye nedir bu çözüm süreci hedefine ulaşmalıdır. Çözüm süreci iyi gitmiyor algısını vererek AK Parti'nin oylarını nasıl daha aşağı alırız şeklinde bir çalışma olacaktır. Ama milletimiz oynanan oyunu görürse inşallah bunlara itibar etmeyecektir. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Türk güvenlik güçleri üzerine düşen görevi hakkıyla yerine getirmiştir. Bundan sonrada getirmeye devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Bakan Yılmaz, daha sonra AK Parti Sivas İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.

(İHA)

 


Etiketler: Bakan  Yılmaz    Seçimlere  Kadar  Olaylar  Artacaktır    Sivas  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER