Bakan Gül'den, Adil Öksüz Açıklaması: Haberlerde Orada Olduğunu Duyunca İadesini İstedik

BAKAN GÜL'DEN, ADİL ÖKSÜZ AÇIKLAMASI: HABERLERDE ORADA OLDUĞUNU DUYUNCA İADESİNİ İSTEDİK

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Adil Öksüz'ün Almanya'dan iltica talebinde bulunduğu ve kabul edildiği iddiasıyla ilgili bir bilgi olmadığını belirterek, "Haberlerde duyduk. Bize iade edin dedik" dedi.

Tarih : 24 Kasım 2017, 00:30
Puan Ver : Bakan Gül'den, Adil Öksüz Açıklaması: Haberlerde Orada Olduğunu Duyunca İadesini İstedik(7/10)3

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu görüşmelerine katıldıktan sonra komisyon çıkışında gazetecilerin FETÖ'nün hava kuvvetleri imamı firari Adil Öksüz ile ilgili sorularını cevapladı.

"İADE, YAKALAMA KARARLARI HEPSİNİ İSTEDİK"

"Adil Öksüz ile ilgili bilgi var mı?" sorusu üzerine Bakan Gül, "Onlarla ilgili gereken şeyleri yaptık. Müracaatları ettik. Basında çıkan haberler üzerine yakalama kararı gönderdik, daha önce de gönderdik. İade, yakalama kararları hepsini istedik" karşılığını verdi.

"ONUNLA İLGİLİ BİLGİMİZ YOK"

Adil Öksüz'ün Almanya'dan iltica talebinde bulunduğu ve kabul edildiği yönündeki iddialara ilişkin Gül, "Onunla ilgili bilgimiz yok. 'Haberlerde Almanya'da olduğunu duyduk, Bize iade edin' dedik. Mahkeme öyle karar verdi. Bizde istedik" diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Bakan  Gül  Den  Adil  Öksüz  Açıklaması  Haberlerde  Orada  Olduğunu  Duyunca  İadesini  
İstedik    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER