bahçeli'ye hdp'ye yönelik saldırılar soruldu

BAHÇELİ'YE HDP'YE YÖNELİK SALDIRILAR SORULDU

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP’ye yönelik saldırıların ardında MHP’nin olabileceği iddialarına ilişkin, 'Milliyetçi Hareket Partisi’nin HDP’nin bir binasına saldırabilmesi için bir gerekçesi olamaz.

Tarih : 18 Mayıs 2015, 18:45
Puan Ver : Bahçeli'ye Hdp'ye Yönelik Saldırılar Soruldu(10/10)6


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP'ye yönelik saldırıların ardında MHP'nin olabileceği iddialarına ilişkin, 'Milliyetçi Hareket Partisi'nin HDP'nin bir binasına saldırabilmesi için bir gerekçesi olamaz. Çünkü muhatabımız değiller' dedi.

NTV canlı yayınına katılan MHP lideri Devlet Bahçeli, bugün gerçekleşen HDP'ye yönelik saldırılarla ilgili, “Milliyetçi Hareket Partisi prensip itibariyle seçimlerin barış, huzur ve esenlik içinde geçmesini arzulamakta. Bütün siyasi partilerimizle, 20 siyasi parti seçime katılmakta ve bütün siyasi partilerimize başarılar dilemekte adaylarını da tebrik etmektedir. Ancak seçimleri gölgelemek isteyenler, farklı amaçlara doğru yönlendirmek isteyenler bazı provokasyon olayları ile Türkiye'yi karşı karşıya bırakıyorlar. Milliyetçi Hareket Partisi'nin HDP'nin bir binasına saldırabilmesi için bir gerekçesi olamaz. Çünkü muhatabımız değiller. HDP'lilerin Milliyetçi Hareket Partisi dışında bunu aramalarında yarar vardır. Yakinen takip ediyoruz eylemlerin başında veya sonundan herkesin rahatlıkla yapabileceği bozkurt işaretini kullanarak, sloganlar atarak dağılanlar var bir de bunun tam tersi olanlar var. 20 siyasi parti içinde provokasyona iki partiyi temel alıyorlarsa burada birilerinin fayda sağlayacağı kanaati oluyor. Bu da başta sorumlu olan siyasi iktidardır. HDP önce siyasi iktidarın etrafına bakmasında yarar var. Siyasi iktidarla her konuda diyalog içinde olan bir partinin bu defa bizim binalarımıza saldırılar yapılıyor, güvenlik unsurlarını harekete geçirmek üzere bunların çok yönlü araştırılmasını istiyoruz demelerinde yarar vardır. Aksine kalkıp böyle bir söz yerine bir partiyi bu konularla ilişkiniz var mı gibi bir davette bulunmaları bana göre siyasi edepsizliktir” dedi.MHP'NİN OYU

7 Haziran seçimleri için oy tahmini sorulan Bahçeli, “MHP oy tahmininde bulunmaz, geçmişte de bu böyleydi. İlkemiz oyumuzu en çoğa çıkarmaktır. Kamuoyu araştırmaları ile insanları yanlışa sürüklüyorlar” dedi.“AK PARTİ'YLE KOALİSYON OLUR MU ?”

Seçim sonrası olası bir koalisyon durumu oluşursa MHP'nin AK Parti ile koalisyon yapıp yapmayacağı sorusuna Devlet Bahçeli, 'Tek başına iktidar olmayı hedefleyen partimizin bu aşamada hiç bir parti ile koalisyon düşüncesi yoktur. Koalisyon düşünmek demek, AKP ve yandaşlarının yeni planlarına alet olmak demektir. 13 yıldır faaliyetlerine bakıldığında MHP'nin koalisyon yapacağı bir parti olarak görünmemektedir” yanıtını verdi.

(İHA)

 


Etiketler: Bahçeli  Ye  Hdp  Ye  Yönelik  Saldırılar  Soruldu  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER