apple watch detaylı olarak tanıtıldı

APPLE WATCH DETAYLI OLARAK TANITILDI

Bugün Apple tarafından düzenlenen Spring Forward etkinliğinin yıldızı olan Apple Watch hakkında merak edilen tüm detaylar cevaplarını buldu.

Tarih : 10 Mart 2015, 09:22
Puan Ver : Apple Watch Detaylı Olarak Tanıtıldı(0/10)0


Bugün Apple tarafından düzenlenen Spring Forward etkinliğinin yıldızı olan Apple Watch hakkında merak edilen tüm detaylar cevaplarını buldu.Amerikalı teknoloji devi Apple‘ın merakla beklenen yeni ürünlerini teknoloji dünyasının beğenisine sunduğu Spring Forward etkinliği bu akşam Amerika'nın San Francisco şehrinde gerçekleştirildi ve Apple'ın gelecek planlarıyla ilgili merak edilen birçok detay açıklığa kavuştu. Yeni MacBook'un tanıtılmasından Apple'ın HBO'yla ortaklığının açıklanmasına kadar birçok önemli gelişmeye sahne olan Spring Forward etkinliğinin yıldızı ise beklendiği gibi Apple Watch oldu.Geçtiğimiz yılın Eylül ayında düzenlenen etkinlikle resmi olarak duyurulan Apple Watch, Spring Forward etkinliği kapsamında detaylı olarak tanıtıldı ve Apple'ın ilk akıllı saati hakkında merak edilen birçok detay açıklandı. Tim Cook'un Apple Watch ile ilgili ilk açıklaması, kullanıcıların kişisel tercihlerine göre seçebilecekleri bir akıllı saat hazırladıkları oldu.Apple Watch‘un bugüne kadar üretilen en gelişmiş saat olduğunu söyleyen Tim Cook, akıllı saatin kullanıcılara sunacağı özellikleri detaylı olarak açıkladı. Cook'un açıklamaları göz önüne alındığında Apple Watch'un kullanıcılara sunduğu en temel özellik, akıllı saat üzerinden arama yapabilme, mesaj gönderebilme ve e-postaları okuyup düzenleyebilme olacak gibi görünüyor.iPhone'la eşleşmek için sadece Bluetooth değil Wi-Fi bağlantısını da kullanabilecek olan Apple Watch kullanıcıların Apple Pay servisiyle mobil ödeme yapmasına, Apple'ın akıllı asistanı Siri'yi kullanmasına, gündelik haberleri takip etmesine, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platfromlarına erişmesine ve Apple Watch'a özel olarak hazırlanan binlerce uygulamadan yararlanmasına olanak sağlayacak. Apple Watch hakkında en merak edilen konuların başında gelen batarya ömrüne gelecek olursak, manyetik şarj aleti aracılığıyla şarj edilecek olan akıllı saatin batarya ömrü 18 saat olacak.

Birçok farklı seçenekle satışa sunulacak olan akıllı saatin fiyatı da oldukça değişken olacak. Örneğin Apple Watch Sport‘un 38 mm versiyonu 349 dolara, 42 mm versiyonu 399 dolara satışa sunulurken çelik Apple Watch'un fiyatı kordununa göre 549 ile 1049 dolar arasında değişecek. Özel yapım olan Apple Watch Edition ise 10.000 dolara satışa sunulacak ve sadece seçkin Apple mağazalarında yer alacak. Apple Watch satın almak isteyen kullanıcılar, 10 Nisan‘dan itibaren ön sipariş verebilecekler.Yazının devamını görmek için tıklayın
Etiketler: Apple  Watch  Detaylı  Olarak  Tanıtıldı    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER