apple pay'e bir rakip de microsoft'tan geliyor

APPLE PAY'E BİR RAKİP DE MİCROSOFT'TAN GELİYOR

Geçtiğimiz yıl kullanıma sunulan ve kullanıcılar tarafından ilgiyle karşılanan mobil ödeme servisi Apple Pay'e bir rakip de Microsoft'tan geliyor.

Tarih : 08 Nisan 2015, 09:19
Puan Ver : Apple Pay'e Bir Rakip De Microsoft'tan Geliyor(0/10)0


Geçtiğimiz yıl kullanıma sunulan ve kullanıcılar tarafından ilgiyle karşılanan mobil ödeme servisi Apple Pay'e bir rakip de Microsoft'tan geliyor.Teknoloji dünyasında birçok pazarın yükselişine öncülük eden Amerikalı teknoloji devi Apple son olarak da mobil ödeme alanına el attı ve mobil ödeme servisi Apple Pay'ı kullanıcılarının beğenisine sundu. Geçtiğimiz yılın Ekim ayında kullanıma sunulan Apple Pay kullanıcılar tarafından yoğun ilgiyle karşılandı ve şu ana kadar pek de kabul görmeyen mobil ödeme servislerinin bir anda popüler hale gelmesini sağladı.

Apple Pay‘in gördüğü yoğun ilgi sonrası harekete geçen Samsung'un kendi mobil ödeme servisini yayınlamasının ardından şimdi de Microsoft benzer bir servis için çalışmalara başladı. Amerikalı teknoloji devine yakın kaynaklar tarafından paylaşılan yeni bilgiler, Microsoft'un ABD genelinde para transferlerine olanak sağlayacak yeni bir mobil ödeme servisi için gerekli izinleri aldığını gösterdi.Microsoft yeni mobil ödeme servisi hakkında resmi bir açıklama yapmamış olsa da, geçtiğimiz günlerde konuşan firma sözcüsü bu tür bir mobil ödeme servisinin kendilerini daha geniş kullanıcı kitlelerine ulaştırabileceğini söyleyerek yeni servisin sinyallerini vermişti.Windows 10 Kullananların Sayısı Belli Oldu

 


Etiketler: Apple  Pay  E  Bir  Rakip  De  Microsoft  Tan  Geliyor    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER