ANKARA'NIN YENİ BAŞKANI TUNA İLE GÖRÜŞEN ERDOĞAN'DAN İLK TALİMAT: ANKARA'YA DA AKM YAPIN


Ankara'nın Yeni Başkanı Tuna ile Görüşen Erdoğan'dan İlk Talimat: Ankara'ya da AKM Yapın
Tarih : 11 Kasım 2017, 09:40
Puan Ver : Ankara'nın Yeni Başkanı Tuna İle Görüşen Erdoğan'dan İlk Talimat: Ankara'ya Da Akm Yapın(9/10)5

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şehircilik Şurası öncesinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'yı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti. Tuna ile bir süre görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediye başkanını makam aracına alarak şûranın yapıldığı konferans salonuna geçti. Erdoğan, şurada yaptığı konuşmanın ardından da bir süre Tuna ile görüştü.

"ANKARA'YA DA AKM'YE BENZER PORJE YAPIN" TALİMATI

Cumhurbaşkanı, önceki gün milletvekilleriyle yaptığı toplantıda bu görüşmeden söz etti. Erdoğan, AK Parti'nin 16 Ankara milletvekilinin de bulunduğu toplantıda, İstanbul'da tanıtımını bizzat yaptığı Atatürk Kültür Merkezi (AKM ) projesini hatırlatarak, bu konudaki kararlılığını vurguladı. Cumhurbaşkanı, İstanbul AKM 'ye benzer bir projeyi Ankara'da bulunan AKM alanında da hayata geçirmek istediklerini belirterek, bu konu üzerinde çalıştıklarını ifade etti. Eski hipodromda bulunan AKM için 4 proje olduğunu anlatan Erdoğan, bunlardan biri üzerinde yoğunlaşıp hayata geçireceklerini kaydetti.

AKM, CUMHURİYET'İN 100'ÜNCÜ YILINA YETİŞTİRİLECEK

Gazete Habertürk'ten Volkan Yanardağ'ın haberine göre; Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk'ün 100'üncü doğum günü etkinlikleri kapsamında 29 Ekim 1981'de Kenan Evren tarafından temeli atılan AKM, Cumhuriyet'in sembolü olarak planlandı. Son dönemde fuar alanı olarak kullanılan binada, illerin tanıtım günleri düzenleniyor. Cumhuriyet'in 100'üncü yılı olan 2023'e yetiştirilmesi planlanan AKM 'nin en kısa sürede projelendirilip yapımına başlanması bekleniyor.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Ankara  Nın  Yeni  Başkanı  Tuna  İle  Görüşen  Erdoğan  Dan  İlk  Talimat  
Ankara  Ya  Da  Akm  Yapın    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER