ANKARA SALDIRISI SONRASI TERÖR OPERASYONLARI HIZ KAZANDI


ANKARA SALDIRISI SONRASI TERÖR OPERASYONLARI HIZ KAZANDI
Tarih : 16 Mart 2016, 15:32
Puan Ver : Ankara Saldırısı Sonrası Terör Operasyonları Hız Kazandı(9/10)10


 İstanbul'da terör örgütü PKK'ya yönelik 16 ilçede helikopter destekli  operasyonda, aralarında avukatların da olduğu 29 şüpheli gözaltına alındı.  Şüphelilerden Hüseyin B'nin Ankara'daki saldırının faili Seher Çağla Demir ile  Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'ün, terör örgütü PKK'ya yönelik  operasyon kapsamında tutuklanan torunu Heja Türk'ün de avukatlığını yaptığı  öğrenildi.

 

Müvekkillerini dağa çıkmaya teşvik ettiği iddiası

 

Şüpheli avukatlardan bazılarının, çeşitli eylemlere ilişkin yargılanan  müvekkillerini, terör örgütünün dağ kadrosuna katılmaya teşvik ettiği de öne  sürüldü.  Tutuklu Ailelerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (TUAD) ve  şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda ise çok sayıda örgütsel doküman, Çek  yapımı 7,65 milimetre çapında silah ve bu silaha ait 2 adet şarjör, toplam 54 MKE  yapımı fişek, 9 milimetre çapında ruhsatsız tabanca ve buna ait 8 mermi, 2 av  tüfeği, 10 mermi, dijital malzeme ve cezaevlerindeki örgüt mensuplarına terör  örgütünün talimatlarını iletmek için taban kısımlarında özel bölümler  hazırlanarak dikilen çok sayıda spor ayakkabı ele geçirildi.

 

Kahramanmaraş merkezli İstanbul, Elazığ, Gaziantep ve Şanlıurfa'da  terör örgütü PKK ve gençlik yapılanması YDG-H'ye yönelik düzenlenen operasyonda  20 kişi gözaltına alındı. Aynı dosyada, bir başka soruşturmadan tutuklanan HDP  Kahramanmaraş İl Başkanı Erhan Yapıcı ile 2 üniversite öğrencisinin isimlerinin  de yer aldığı öğrenildi.

 

Elazığ'da terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonda HDP ve DBP üyesi  4 kişi gözaltına alındı. Zanlıların evlerindeki aramalarda çok sayıda örgütsel  doküman ele geçirildi.

 

Üniversite kampüsündeki eylemde terör örgütünün propagandasını  yaptıkları iddiası

 

Bursa'da, terör örgütü PKK/KCK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyesi  olduğu iddiasıyla 8 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin, Uludağ Üniversitesi  Kampüsü'nde gerçekleştirdikleri eylemde terör örgütü PKK/KCK'nın propagandasını  yaptıkları iddia edildi.

 

Adana'da terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan  36 şüpheliden 7'si tutuklandı.

 

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde de terör örgütü PKK'ya yönelik  operasyonda 2 kişi gözaltına alındı.

 

Afyonkarahisar'da yürütülen terör örgütü operasyonunda, PKK'nın  gençlik yapılanması YDG-H üyesi olduğu iddiasıyla aranan bir kişi tutuklandı.

 

Batman'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan 4  şüpheliden biri tutuklandı. Zanlıların, çeşitli tarihlerde terör örgütü adına  eylemlere katılarak polis ekiplerine, taş ve molotofkokteyli ile saldırı  düzenlediği ileri sürüldü.

 

Malatya'nın Kale ilçesinde, yolcu otobüsünde terör örgütü PKK mensubu  bir kişi yakalandı. Zanlı, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği  mahkemece tutuklandı.

 

Gözaltına alınanlar arasında HDP ve DBP yöneticileri de bulunuyor

 

Manisa'da terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonda, HDP Manisa İl  yöneticileri Hatice Aslan ve Sait Aycı'nın da aralarında bulunduğu 10 kişi  gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda yasa dışı örgütsel  doküman ele geçirildi.

 

Ankara'da düzenlenen operasyonda, terör örgütü PKK üyesi olduğu iddia  edilen, aralarında üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 6 kişi gözaltına  alındı.

 

Erzurum'un Tekman ilçesinde yapılan terör operasyonunda, Demokratik  Bölgeler Partisi (DBP) Tekman İlçe Yönetim Kurulu üyesi 2 zanlı gözaltına alındı.  İlçe binasında yapılan aramada, örgütsel içerikli pankart, flama ve fotoğraflar  ile 280 maytap fişeği ve bu fişeklerde kullanılan fitiller ele geçirildi.
Etiketler: Ankara  Saldırısı  Sonrası  Terör  Operasyonları  Hız  Kazandı    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER