Anıtkabir'e Yayın Yasağı İddiasına TSK'dan Yalanlama

ANITKABİR'E YAYIN YASAĞI İDDİASINA TSK'DAN YALANLAMA

"Bu yıl hiçbir televizyon kanalına Anıtkabir'den haberlerin sunulmasına, halkla röportaj yapılmasına izin verilmeyecek." haberiyle ilgili açıklama yapan TSK, iddiayı yalanladı.

Tarih : 08 Kasım 2017, 13:50
Puan Ver : Anıtkabir'e Yayın Yasağı İddiasına Tsk'dan Yalanlama(8/10)4

Genelkurmay Başkanlığı Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı'ndan, 10 Kasım'da Anıtkabir'de yapılacak canlı yayınlara ilişkin açıklama geldi.

"YAYIN YASAĞI" İDDİASINA YANIT

Genelkurmay Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında "Bu yıl hiçbir televizyon kanalına Anıtkabir'den haberlerin sunulmasına, halkla röportaj yapılmasına izin verilmeyeceği" iddiasına yanıt verildi.

TSK'dan yapılan açıklama şöyle:

"TAMAMEN YANLIŞ ANLAŞILMA"

"08 Kasım 2017 tarihinde bazı basın yayın organlarında "Bu yıl hiçbir televizyon kanalına Anıtkabir'den haberlerin sunulmasına, halkla röportaj yapılmasına izin verilmeyeceği" şeklinde bir haber yayımlanmıştır.

Söz konusu haberlerin tamamen yanlış bir anlaşılmadan kaynaklandığı değerlendirilmektedir. Her yıl 10 Kasım tarihinde düzenlenen ulu önderimiz Atatürk'ü anma törenleri kapsamında yayın kuruluşlarının taleplerine istinaden Anıtkabir'den çekim yapma izni verilmektedir. Bu yıl da talepte bulunan televizyon kanallarına Genelkurmay Başkanlığınca yapılacak düzenlemeye istinaden yayın yapma izni verilmiştir. Resmi tören sonrasında ve akşam saatlerinde yapılması talep edilen çekim/haberler ise halen değerlendirme aşamasındadır."

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Anıtkabir  E  Yayın  Yasağı  İddiasına  Tsk  Dan  Yalanlama    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER