AKDAĞ, MÜJDELEMELİYİM DEYİP AÇIKLADI: PKK'YA KATILIM, NEREDEYSE YOK MESAFESİNDEDİR


Akdağ, Müjdelemeliyim Deyip Açıkladı: PKK'ya Katılım, Neredeyse Yok Mesafesindedir
Tarih : 10 Eylül 2017, 11:10
Puan Ver : Akdağ, Müjdelemeliyim Deyip Açıkladı: Pkk'ya Katılım, Neredeyse Yok Mesafesindedir(5/10)1

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Hizmet İçi Eğitim Enstitüsünde düzenlenen, Aziziye 4. Olağan İlçe Kongresi'ne katıldı. Akdağ, burada yaptığı konuşmada, AK Parti kurulduktan sonra Türkiye'nin üzerinde kara bir gölge gibi, kara bulutlar gibi tebelleş olmuş bulutları dağıtmaya çalıştıklarını söyledi.

"TÜRKİYE'NİN ÜSTÜNDEKİ VASAYETLERİ DAĞITTIK"

AK Partililer olarak millete 15 yıldır hizmet verme fırsatı yaşadıklarını belirten Akdağ, "Bugün bu vesayetleri dağıttık. Artık Türkiye'nin üstünde bir asker vesayeti, yargı vesayeti, sermaye vesayeti, medya vesayeti yok. İşte onun içindir ki birtakım ülkeler, Avrupa'dan ya da başka bir yerden Türkiye'yi adeta karşılarına düşman gibi alarak o ülkelerdeki bazı politikacılar, bazı çevreler bize karşı, gözbebeğimiz Cumhurbaşkanımıza karşı belli hareketler içerisine giriyorlar. Önce maşalarını kullanıyorlardı, o maşalar içerisinde vesayet odakları, terör örgütleri vardı. Şimdi bunlar birer birer dize geldikçe terör örgütlerini biz canına okudukça bu sefer doğrudan doğruya müdahil olmaya giriştiler." diye konuştu.

"AK PARTİ, SİYASETTE TÜRKİYE'NİN YENİ DÖNEMİNİN ADIDIR"

Akdağ, şöyle devam etti:

"Sayın Cumhurbaşkanımız Almanya'da yapılacak seçimlerle ilgili, orada yaşayan Türklere 'Siz de gereğini yapın. Türkiye'ye kim düşmanlık yapıyorsa seçimlerde gidin gereğini yapın' dediğinde aman Allah'ım Türkiye, Türkiye'nin Cumhurbaşkanı onların iç işlerine, seçimlerine karışmış oluyor ama onlar senelerce PKK'yı besleyip, büyütürken, en son 15 Temmuz'dan sonra hainleri orada korurken gönderdiğimiz yüzlerce dosyaya, ondan öncesinde binlerce dosyaya cevap vermezken bu onların demokrasisine uyuyor ama biz bunları konuşunca uygun gelmiyor."

"PKK'YA KATILIM, NEREDEYSE YOK MESAFESİNDEDİR"

AK Parti'nin hiçbir zaman hiziplerin, kavgaların partisi olmadığını, bundan sonra da Allah'ın izniyle olmayacağını vurgulayan Recep Akdağ, "Dün bana bir televizyonda soruyorlar, diyorlar ki 'Yeni bir parti kurulacakmış. Acaba ne olur, sizi partinizi ne kadar etkiler?' Gerçekten gülümseme ihtiyacı duydum. Yani birileri çıkacak nevzuhur bir parti icat edecekler ve bu AK Parti'den oy götürecek ya da parti insanını o tarafa çekecek. Böyle bir şey mümkün değil. AK Parti siyasette Türkiye'nin yeni döneminin adıdır. Onun için biz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da siyasetin o eski ve kötü alışkanlıklarına asla kapılmamalıyız. Biz Türkiye güçlü olsun istiyoruz, Türk milleti huzur ve refah içerisinde yaşasın istiyoruz. Terör örgütlerine karşı mücadelemiz mükemmel bir şekilde devam ediyor. Şunu müjdelemeliyim ki bu sene PKK terör örgütüne katılım neredeyse yok mesafesindedir. O kadar azaldı ki örgüt perişan olmuş durumda. Bunu büyük bir kararlılıkla üstlerine gittiğimiz için gerçekleştirebildik. Sayın Cumhurbaşkanımızın Beştepe'de yaptığı her Bakanlar Kurulu toplantısında mutlaka güvenlik konusunu masaya yatırıyoruz ve bugün bu noktalara kadar gelmiş durumdayız." ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Akdağ  Müjdelemeliyim  Deyip  Açıkladı  Pkk  Ya  Katılım  Neredeyse  Yok  Mesafesindedir    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER