ak parti'nin alevi adayı isyan etti

AK PARTİ'NİN ALEVİ ADAYI İSYAN ETTİ

Tunceli doğumlu olduğunu belirten AK Parti Antalya Milletvekili aday adayı Nadire Kozan, 'Sözde özgürlükleri savunan insanların tek tip insan istemesi çağdaş bir istek olmadığı kadar utanç vericidir. Benim AK Partili kimliğim ve adaylığım siyasi bir tercihtir...

Tarih : 03 Mart 2015, 13:33
Puan Ver : Ak Parti'nin Alevi Adayı İsyan Etti(3/10)2


AK Parti'den Antalya Milletvekili aday adayı olan Nadire Kozan, Alevi kimliği nedeniyle sosyal medyada linç kampanyası başlatıldığını belirtti.

Tunceli doğumlu olduğunu belirten AK Parti Antalya Milletvekili aday adayı Nadire Kozan, 'Sözde özgürlükleri savunan insanların tek tip insan istemesi çağdaş bir istek olmadığı kadar utanç vericidir. Benim AK Partili kimliğim ve adaylığım siyasi bir tercihtir. Alevi bir vatandaş olarak AK Parti ile başlayan özgürlüklere kayıtsız kalamam' dedi. Eğitim müfredatına Aleviliğin AK Parti döneminde girdiğini ifade eden Kozan, 'Bugüne kadar hiçbir iktidar Alevilik ile ilgili herhangi bir çalışma yapmamıştır' diye konuştu.

Kozan, sosyal paylaşım sitesi facebook'taki tepkilere cevap verdiğini de anlatarak, 'Ne olursa olsun girdiğim bu yoldan asla dönmeyeceğim. Özgürlüklerin önünün açıldığı, insana insanca değer verildiği bu günleri gördüğümüz için çok mutluyum. Alevi bir vatandaş olarak ekonomik, sosyal, siyaset ve özgürlükler konusunda çok önemli gelişmelere şahit olduk. Bu yüzden AK Parti'den milletvekili aday adayı oldum' ifadelerini kullandı.

(İHA)

 


Etiketler: Ak  Parti  Nin  Alevi  Adayı  İsyan  Etti  Antalya  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER