AK Parti, Burhan Kuzu'yu Meclis Başkanlığı Adaylığından Vazgeçirmeye Çalışıyor

AK PARTİ, BURHAN KUZU'YU MECLİS BAŞKANLIĞI ADAYLIĞINDAN VAZGEÇİRMEYE ÇALIŞIYOR

TBMM Başkanlığı için aday olacağını açıklayan AK Parti'li Burhan Kuzu'yu adaylıktan vazgeçirmek için AK Parti'li yetkililer devreye girdi. Kuzu ise temayül yoklaması istiyor.

Tarih : 11 Kasım 2017, 15:00
Puan Ver : Ak Parti, Burhan Kuzu'yu Meclis Başkanlığı Adaylığından Vazgeçirmeye Çalışıyor(5/10)1

Türkiye Büyük Millet Meclis (TBMM) Başkanlığı için aday olacağını açıklayan AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu'yu adaylıktan vazgeçirmek için AK Parti yetkililerinin devreye girdiği öğrenildi.

AK PARTİ HAREKETE GEÇTİ

İçtüzükteki 2 yıllık görev sınırlaması nedeniyle TBMM Başkanı, TBMM Başkanlık Divanı üyeleri, grup başkanvekillikleri ve komisyon başkanlıkları için seçim heyecanı devam ediyor. Meclis Başkanlığı için aday olacağını daha önceden açıklayan AK Parti'nin kurucu üyesi İstanbul milletvekili Burhan Kuzu'nun kararlı tutumu AK Parti yönetimini harekete geçirdi.

ADAYLIKTAN VAZGEÇİRMEYE ÇALIŞIYORLAR

Burhan Kuzu'yu adaylık kararından vazgeçirmek için partinin yetkili isimlerinin Kuzu ile görüşerek ikna etmeye çalıştığı öğrenildi.

KUZU TEMAYÜL İSTİYOR

Milletvekillerinin de desteğini alan Burhan Kuzu'nun ise adaylık için başvuru dilekçesi verme konusunda kesin kararlı olduğu ve vekiller arasında temayül yoklaması yapılmasını istediği öğrenildi.

ERDOĞAN'IN FAHRİ DANIŞMANI

Uzmanlık alanı olan anayasa çalışmalarında önemli görevler üstlenen Burhan Kuzu, 22, 23 ve 24. dönemde İstanbul milletvekili seçildi, bu dönemlerde TBMM'de Anayasa Komisyonu Başkanlığı da yaptı. 2001 yılında kurucu üye olarak aktif siyasete başladığı AK Parti'de MKYK üyeliği görevini yürüten Kuzu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da fahri başdanışmanlık yapıyor.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Ak  Parti  Burhan  Kuzu  Yu  Meclis  Başkanlığı  Adaylığından  Vazgeçirmeye  Çalışıyor    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER