AK PARTİ ADAYLARININ BAŞKENT ÇIKARMASI


AK PARTİ ADAYLARININ BAŞKENT ÇIKARMASI
Tarih : 09 Nisan 2015, 19:12
Puan Ver : Ak Parti Adaylarının Başkent Çıkarması(10/10)6


AK Parti Samsun milletvekili adayları ile bir araya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “13 yıllık iktidarımızda, Türkiye'mizin geleceğinin planlanması ve en iyi şekilde yönetilmesi ancak böylesi bir birliktelikle mümkün olmuştur” dedi.

7 Haziran genel seçimlerine yönelik aday listelerinin kesinleşmesinin ardından AK Parti Samsun milletvekili adayları, ilk ziyaretlerini Bakan Çağatay Kılıç'a gerçekleştirdi. Bakanlık merkez binadaki görüşmede Bakan Kılıç, “Dava arkadaşlarım” diye başladığı konuşmasında, aday arkadaşlarını tebrik ederek, başarılar diledi. Bakan Kılıç, bakanlık görevinde ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte çalıştığı dönemdeki tecrübelerini aday arkadaşlarına aktardı. Kılıç, “Bugüne kadar olduğu gibi milletimizin iradesinden yana olmalıyız ve sağduyudan ayrılmamalıyız” diye konuştu.

Bakan Çağatay Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“13 yıllık iktidarımızda, Türkiye'mizin geleceğinin emin adımlarla planlanması ve en iyi şekilde yönetiliyor olması ancak böylesi bir birliktelikle mümkün olmuştur. Aziz milletimizin iradesi, Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı Türkiye Cumhuriyetinin 12. Cumhurbaşkanı seçmiştir. Bizler bu irade için her zamankinden daha çok çalışacağız. Omuz omuza hareket edeceğiz. Bizim ak dava ile milletimize verdiğimiz temel mesaj, yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. Her daim olduğu gibi ilk önceliğimiz, aziz milletimizin müreffeh bir toplum olarak yaşamını sürdürmesi adına çalışmaktır.”

Bakan Çağatay Kılıç, istikrarın sürmesi ve hizmet kalitesinin artarak devam etmesi için Başkanlık Sistemi'nin gerekliliğine işaret ederek, Türkiye'nin yeni bir Anayasa'ya ihtiyacı olduğunu ifade etti.

AK Parti hükümetinin 78 milyonun hükümeti olduğunu vurgulayan Bakan Kılıç, “Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'nun başında bulunduğu hükümetimiz; tüm Türkiye'nin hükümetidir. Yurdun her köşesinde olduğu gibi Samsun'a da her zaman yatırımlarımız kesintisiz ve artarak devam edecek. Türkiye”nin yatırım gücü diğer illerimize olduğu gibi Samsun'a da yansıyor. Türkiye'nin her ili gibi Samsun da en iyi hizmet ve yatırımı almaya layıktır. Vatandaşımızın birini diğerine asla tercih etmedik, etmeyeceğiz de… Her bir vatandaşımız bizim canımızdır, kanımızdır. Allah bu dirliğimizi, bu birliğimizi bozmasın diye dua ediyoruz” diye konuştu.

Bakan Çağatay Kılıç görüşmede aday arkadaşlarına, “Sizler, şerefinizle, azim ve gayretlerinizle iktidarınızı, partinizi sahiplendiniz. Bu onuru taşımaya devam edecekler yine sizlersiniz. Adaylıklarınızın başta Samsun'umuz olmak üzere, teşkilatımız, Türkiye'miz ve milletimiz adına Hayırlı olmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyorum” diye seslendi.

Bakan Çağatay Kılıç'ı ziyarete, AK Parti Samsun milletvekili adayları Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Çiğdem Karaaslan, Hasan Basri Kurt, Kamuran Özden, Yılmaz Hocaoğlu, Hüseyin Avni Çatal ve Adem Tuncer'in yanı sıra AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile partililer katıldı.

(İHA)

 


Etiketler: Ak  Parti  Adaylarının  Başkent  Çıkarması  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER