adliyeden eroin çalıp satmışlar

ADLİYEDEN EROİN ÇALIP SATMIŞLAR

Tekirdağ Adliyesi’nde adli emanette bulunan 60 kilogram eroini çalarak sattıkları tespit edilen 2’si adliye çalışanı, 1’i adliye çaycısı toplam 8 kişi polisin operasyonu ile yakalandı.

Tarih : 16 Kasım 2013, 09:54
Puan Ver : Adliyeden Eroin Çalıp Satmışlar(10/10)6


Tekirdağ Adliyesi'nde adli emanette bulunan 60 kilogram eroini çalarak sattıkları tespit edilen 2'si adliye çalışanı, 1'i adliye çaycısı toplam 8 kişi polisin operasyonu ile yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Tekirdağ Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürlüğü ekipleri, adliyede çalışanı 2 memur ve bir adliye çaycısının uyuşturucu sattığını belirledi. Operasyon için düğmeye basan ekipler, adli emanet memuru Hüsnü A. ve katip Egemen S.'yi teknik ve fiziki takibe aldı. 6 aylık çalışma sonunda polis ekipleri, 2 adliye görevlisi ve adliye çaycısı Feride A.'nın küçük miktarlar şeklinde adli emanetten çıkarttıkları eroinleri para karşılığında sattığını belirledi. Operasyon için düğmeye basan Tekirdağ polisi, 8 zanlıyı şafak baskını ile kıskıvrak yakaladı. Zanlılar için savcıktan 4 günlük gözaltı süresi alındı. Gözaltına alınan 8 zanlı, Tekirdağ Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçti.

Zanlılardan Hüsnü A.'nın adliyede uzun süreden beri adli emanet görevlisi olduğu, bu sayede uyuşturucu maddeleri kolaylıkla adli emanetten çıkarttığı kaydedildi. Kıbrıs'ta özel bir üniversitede eğitim gören bir yıllık memur Egemen S.'nin ise cumhuriyet savcısının katibi olduğu öğrenildi.

(İHA)

 


Etiketler: Adliyeden  Eroin  Çalıp  Satmışlar  Tekirdağ  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER