açılış törenine katıldı

AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yapımı tamamlanan ve kısa bir süre önce hizmete alınan Doç.

Tarih : 24 Mayıs 2015, 18:24
Puan Ver : Açılış Törenine Katıldı(6/10)2


Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yapımı tamamlanan ve kısa bir süre önce hizmete alınan Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi Ek Binası'nın açılış törenine katılmak için Tavşanlı'ya geldi.

İlk olarak Hastane binasında incelemelerde bulunan ve Başhekim Ünal Ünalan'dan bilgiler alan Bakan Müezzinoğlu daha sonra hastane bahçesinde düzenlenen açılış törenine iştirak etti.

Bakan Müezzinoğlu burada yaptığı konuşmanın büyük bir kısmını muhalefet partilerine ayırdı.

'Onlar konuşacak, biz yapacağız. Onlar iftira atacak, biz düzelteceğiz. Onlar kuyu kazacak, kazdıkları kuyuya kendileri düşecekler' ifadelerini kullanan Müezzinoğlu, AK Parti'nin her konuda olduğu gibi sağlık alanında da çok büyük yatırımlar yaptığını belirtti.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Ağustos böcekleri vardır bilirsiniz. Cırcır ötüp dururlar. Bizim muhalefet partilerinin durumu da budur. AK Parti ise bal arısı misali vızır vızır çalışıp, bal peteklerini doldurmaktadır. Bu petekler milletin petekleridir. Partilerinin isimlerinde halk ve milliyetçilik bulunan muhalefet, bizim doldurduğumuz peteklere gözü dikmiştir. Onların hiçbir söyleminde ve eyleminde millet vurgusu yoktur. Milletini düşen, milleti ile birlikte hareket eden AK Parti'dir” dedi.

2002'den önce ve sonra diye ikiye ayrılan bir dönemin olduğunu söyleyen Bakan Müezzinoğlu, “Hatırlayın, 2001 yılında hastane kapılarına geldiğinizde neler yaşadığınızı bir düşünün. Her hastanede 3 ambulans bulunur, bunların en az biri arızalıdır. Ayrıca bu ambulanslardan faydalanmak isteyen vatandaşlarımıza mazot parası istenirdi. Hastanız olduğunda bu imkanı kullanmak için de kapı kapı siyasilere başvurararak yardım talebinde bulunulurdu. AK Parti ile bu dönem kapandı. Artık en ücra köşedeki bir hastamızı bile mağdur etmiyoruz. Gerektiğinde hava ambulansı veya kar paletli ambulanslarımızı anında devreye sokuyoruz” ifadelerini kullandı.

Sağlık yatırımlarının tüm yurtta olduğu gibi Kütahya'da da hızla devam edeceğini vurgulayan Bakan Müezzinoğlu, bu çerçevede Kütahya'ya şehir hastanesi için proje çalışmalarında sona gelindiğini kaydetti.

Tavşanlı'ya da içerisinde 112 Acil Servisi, Sağlık Müdürlüğü, ağız ve diş sağlığı merkezi ve aile hekimlerinin hizmet vereceği bir tesisin inşaa edileceğini müjdeleyen Müezzinoğlu, Kütahya'nın diğer ilçelerinde de yatırımların tüm hızıyla devam ettiğini kaydetti.

Yapılan konuşmaların ardından Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Bakan Müezzinoğlu'na teşekkür ederek, çeşitli hediyeler takdim etti.

Müezzinoğlu, son olarak kurdele kesim töreninin ardından Tavşanlı Ada Stadı'ndan helikopter ile devlet hastanesi temel atma törenine katılmak üzere Simav ilçesine geçti.

(İHA)

 


Etiketler: Açılış  Törenine  Katıldı  Kütahya  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER