academix yurtdışı eğitim danışmanlık 9 şubesiyle türk öğrencilerin hizmetinde…

ACADEMİX YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIK 9 ŞUBESİYLE TÜRK ÖĞRENCİLERİN HİZMETİNDE…

Türkiye'nin en prestijli ve güçlü danışmanlık firmaları arasında yer alan Academix, yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilere, eğitim ve kariyer hedeflerine uygun profesyonel bir servis vererek, en doğru tercihleri yapmalarını sağlamaktadır.

Tarih : 26 Mayıs 2015, 14:19
Puan Ver : Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık 9 Şubesiyle Türk Öğrencilerin Hizmetinde…(8.3/10)3


Türkiye'nin en prestijli ve güçlü danışmanlık firmaları arasında yer alan Academix, yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilere, eğitim ve kariyer hedeflerine uygun profesyonel bir servis vererek, en doğru tercihleri yapmalarını sağlamaktadır. Başta Amerika, İngiltere, İtalya, Avustralya ve Kanada'da olmak üzere dünyanın pek çok prestijli okul ve kurumu, dil kursu, lise programları, lisans ve lisanüstü, diploma ve sertifika programlarının Türkiye temsilciliğini yapmaktadır.Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık'ın 4 tanesi İstanbul'da olmak üzere toplam 9 adet şubesi bulunmaktadır. Merkez ofisi Taksim'de olan Academix'in, İstanbul‘da ayrıca Kadıköy, Bağdat Caddesi ve Bakırköy ofisleri bulunmaktadır. Türkiye genelinde ise Ankara, İzmir, Adana, Bursa ve Gaziantep'de ofisleri bulunmaktadır.Yurtdışında eğitimalmaya karar verdiyseniz programınızı ve hangi ülkede olmak istediğinizi çok dikkatli seçmelisiniz.1996'dan beri yurtdışı eğitim danışmalık sektöründe hizmet veren Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık öğrencilere aşağıdaki tüm konularda ücretsiz danışmanlık sunmaktadır. • Ülkeler ve eğitim sistemleri hakkında bilgi verilmesi,

• Uygun program ve okul seçimi,

• Program başvurularının ve yazışmalarının yapılması,

• Konaklama ayarlanması,

• Vize randevusunun ayarlanması ve vize formlarının doldurulması,

• Uygun uçak bileti alınmasında yardım,

• İstenildiği takdirde hava alanı karşılamasının ayarlanması,

• Gidilecek olan ülke ve okul ile ilgili oryantasyon,

• Program süresince destek ve danışmanlık..Yurtdışında üniversite okuma şartları ülkeden ülkeye göre değişmekle beraber, birçok ülkede üniversite sınavı sözkonusu değildir, yani yurtdışı üniversite puanları diye bir kavram yoktur. Ayrıca öğrenciler yurtdışında istediği okul ve bölüm ile ilgili kesin ve net bir seçim yapabilme şansına sahiptirler. Öğrencilerin istedikleri bölümlerde okumaları hem üniversite hayatlarına hem de ileriki iş yaşantılarına olumlu yansımaktadır. Yurtdışında üniversite okumak için gerekenler genel olarak şöyle sıralanabilir; iyi bir not not ortalaması, yurtdışında eğitim alabilecek düzeyde yabancı dil (ingilizce) bilgisi, iyi referanslar vb ... Yabancı dili yeterli olmayan öğrenciler için yurtdışında dil eğitimi alabilecekleri birçok okul da bulunmaktadır.

Yurtdışında üniversite
 okumak zaman açısından da avantajlıdır. Ülkemizde hazırlık sınıfı ile birlikte üniversite süresi 5 yıldır. Yurtdışında ise bu süre bazı ülkelerde 3 yıldır. İngilizce bilmeyenler için hazırlık aşaması ise 3 ay ile 1 yıl arasında değişmektedir. Türkiye'de alacağınız 5 yıllık eğitim sonrasında mezun olan binlerce öğrenciden biri olur ve yüksek ihtimalle yabancı diliniz yeterli miktarda geliştirememiş olursunuz. Ancak yurtdışında eğitim alıp döndükten sonra uluslar arası bir diplomanın yanı sıra çok iyi derecede İngilizceye sahip olmuş olarak dönersiniz. Ayrıca çoğu ülke okul süresinin ardından en az bir yıllık çalışma imkanı sunmaktadır. Böylece eğitim aldığınız ülkede üniversite eğitiminiz sonrası belirli bir süre çalışarak, CV'nizde uluslararası bir referans elde ederek ülkenize dönebilirsiniz. Diplomanızın çok önemli bir avantajı daha vardır. Türkiye'de alınan diplomaların çoğunda Avrupa birliği ve dünya ülkelerinde kabul sıkıntısı çekersiniz. Ancak uluslar arası bir diplomada YÖK denkliği olduğu için hem Türkiye de hem de dünyanın herhangi bir ülkesinde diplomanız kabul görür.Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenciler 0212 249 9489 nolu ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hattından ya da www.academix.com.tr web sitesinden detaylı olarak bilgi alabilmektedirler.
Etiketler: Academix  Yurtdışı  Eğitim  Danışmanlık  9  Şubesiyle  Türk  Öğrencilerin  Hizmetinde…    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER