abd büyükelçisine bu fotoğrafı soruldu

ABD BÜYÜKELÇİSİNE BU FOTOĞRAFI SORULDU

ABD Ankara Büyükelçisi John Bass, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in sözlerine tepki olarak paylaştığı fotoğrafla ilgili, 'Resmim kendisi konuşuyor. Gökçek kendi açıklamasını yaptı, ben de kendi açıklamamı yaptım' dedi.

Tarih : 04 Mayıs 2015, 13:30
Puan Ver : Abd Büyükelçisine Bu Fotoğrafı Soruldu(7/10)3


ABD Ankara Büyükelçisi John Bass, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in sözlerine tepki olarak paylaştığı fotoğrafla ilgili, 'Resmim kendisi konuşuyor. Gökçek kendi açıklamasını yaptı, ben de kendi açıklamamı yaptım' dedi.

Büyükelçi Bass, Diplomasi Muhabirleri Derneği üyeleri ile Swiss Otel'de bir araya geldi. Bass, dün Dünya Basın Özgürlüğü günü olduğunu hatırlatarak, 'Birçok ülkede birçok gazeteci kendi görevlerini yerine getiremiyor ve demokratik toplumlara Katkıda bulunamıyorlar. Obama açıklamasında söz ettiği gibi, 'Gazeteciler bize ülkelerimizdeki gerçekleri bilmemize yardımcı oluyor. Bize daha güçlü yapıyor, sessizlerin sesi oluyor'' şeklinde konuştu. Bass, Türkiye'deki seçimleri izlediklerini belirterek, şunları dedi:

'Bütün müttefiklerimizin seçimlerini izliyoruz. Seçimin adil, özgür ve rekabet içinde geçmesini isteyen herkesi destekliyoruz.'

Melih Gökçek'in ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsüne yönelik sözlerine karşılık olarak kendisinin sarı peruk giymesine yönelik soruya Bass, 'Resmim kendisi konuşuyor. Gökçek kendi açıklamasını yaptı, ben de kendi açıklamamı yaptım' ifadelerini kullandı.

Suriye'de çatışma ortamının Esad tarafından oluşturulduğunu söyleyen Bass, En iyi adımları atmak için ortakları ile çalıştıklarını kaydederek, 'Ortaklarımızla birlikte çalışmamızın önemi; Suriye muhaliflerini DAEŞ ve rejim tarafından gelen tehlikelere karşı Suriyelileri korumak üzere eğitmek ve donatmak, suriye muhaliflerinin elinde olan bölgelerde muhaliflerin istikrarını sağlamak, çatışma bölgesinde Suriyeli muhaliflerin inisiyatif almalarını sağlamak' diye konuştu.

(İHA)

 


Etiketler: Abd  Büyükelçisine  Bu  Fotoğrafı  Soruldu  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER